CEO Morgan Stanley sa vyjadruje na tému Bitcoin
CEO Morgan Stanley sa vyjadruje na tému Bitcoin,zdroj: www.shutterstock.com/ImageFlow

Generálny riaditeľ globálnej investičnej banky Morgan Stanley verí, že kryptomeny vrátane Bitcoinu nie sú dočasným módnym ošiaľom.

Tvrdí, že on a vedenie banky sú na pozore, rešpektujú ich a počkajú si, ako regulátori celú túto situáciu zvládnu.

Môže ťa zaujímať: Charles Hoskinson kritizuje MMF – podľa neho kryptomeny zastavia hyperinfláciu.

Šéf Morgan Stanley verí, že Bitcoin zostane

CEO banky Morgan Stanley, James Gorman, sa vo štvrtok vyjadril na tému Bitcoinu a kryptomien počas firemnej konferencie.

Zdôraznil, že kryptomeny tu s nami ostanú. „Už som sa na danú tému verejne vyjadril, no poviem to znova. Nemyslím si, že Bitcoin je dočasný ošiaľ. Popravde neviem, aká by mala alebo nemala byť konečná hodnota Bitcoinu, avšak som si istý, že Bitcoin a kryptomeny nezmiznú. Technológia blockchain, na ktorej kryptomeny fungujú, je nepochybne inovačná a veľmi silná,” verí James Gorman.

Morgan Stanley patrí medzi prvé veľké banky, ktoré sa začali o Bitcoin zaujímať. V marci vedenie oznámilo, že začína, hoci nepriamo, ponúkať Bitcoin svojim klientom. A už v apríli banka pridala Bitcoin do rôznych investičných fondov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bitcoin vzbudzuje záujem

Globálna investičná banka vytvorila špecializovaný tím v oblasti kryptomien. ,,Založenie špecializovaného tímu pre kryptomeny nám pomôže monitorovať rastúci záujem o kryptomeny a iné digitálne aktíva,” vysvetľuje vedenie banky.

,,Momentálne neponúkame priame obchodovanie s kryptomenami pre našich klientov, na to však existujú iní hráči. Ponúkame ale prístup ku kúpe kryptomien prostredníctvom rôznych fondov,” upresňuje James Gorman.

Gorman ďalej uviedol, že kryptomeny v súčasnosti netvoria značnú obchodnú činnosť banky, ale dopustil, že v budúcnosti to môže byť presne naopak. Samozrejme, ak sa celá situácia začne meniť a záujem bude rásť, banka sa tomu prispôsobí.

Čítaj ďalej: Vladimír Putin sa nečakane vyjadril v prospech kryptomien! Môžu nahradiť dolár?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre