Ako identifikovať obrat trendu BTC. Zdroj: Shutterstock.com/best time photos

BTC z krátkodobého aj z dlhodobého hľadiska vytvára korekčný leg. Posledné maximum rešpektovalo MA21 a cena znovu klesá. Objemy zostávajú minimálne a cena zatiaľ neindikuje obrátenie trendu. Napriek tomu korekcia slabne a spomaľuje sa. Kedy však môže nastať jej definitívne ukončenie a čo je potrebné identifikovať pri zmene trendu?

Bitcoin vytvoril krátkodobé maximum na hladine 43 250 $, čo spôsobilo otestovanie MA21 na perióde 4H ako rezistencie. Následne cena vstúpila do mierneho poklesu. Z krátkodobého hľadiska tak cena môže ísť do sideway štruktúry podobne ako medzi 7. a 13. septembrom. Supportná hladina sa nachádza na hodnote 41 000 $ a 38 000 $.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzujeme 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC – dlhodobo sme bullish, no koniec korekcie nie je potvrdený

Obrat trendu BTC

Ak však chceme identifikovať obrat trendu, musíme pozorovať pozíciu miním a maxím. Posledné krátkodobé minimá mali rastúcu tendenciu, čo vytvára potenciál pre vytvorenie reverzného patternu 123 bottom formation. Tento pattern je však validný až pri prerazení maxima medzi minimami. Cena by musela prekonať rezistenciu 45 150 $. Zatiaľ tam však nesmeruje.

Navyše pri patterne 123 bottom formation je potrebné, aby objemy počas rastúcich legov rástli. Objemy by nemali pri korekcii vykazovať vyššie hodnoty v porovnaní s rastúcimi objemami. Ani to sa však na grafe nedeje. Cena tak zatiaľ pokračuje v korekcii a nepoukazuje na obrat trendu z krátkodobého hľadiska.

Mohlo by ťa zaujímať – Čínsky zákaz v septembri 2017 viedol BTC k ATH – zopakuje sa december?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre