Ukraine&Crypto%Btc
Ukraine&Crypto Zdroj: https://www.shutterstock.com/motioncenter

Ukrajinská vláda schválila zákon, ktorý zlegalizuje a zreguluje bitcoiny. Okrem toho špecifikuje aktíva, ktoré boli predtým kontroverzné. Zákon schválilo spolu 276 zákonodarcov. Len 6 hlasovalo proti.

Čo hovorí nový zákon?

Hlavným účelom tohto zákona bolo vysvetlenie vlastníctva kryptomien a zabezpečiť ľudí, ktorí ich vlastnia. Kryptomeny boli predtým v krajine nezákonné. Ukrajinské orgány považovali bitcoiny a ostatné kryptomeny za podvod, čo viedlo k tomu, že podniky, ktoré mali niečo spoločné s kryptomenami, boli stíhané.

Od schválenia tohto zákona budú fyzické osoby a podniky chránené. Budú poskytovať daňovú transparentnosť a tým pádom bude oficiálne umožnené “bitcoinovým podnikom” riadne a bezproblémovo fungovať v celej krajine.

Tento zákon povoľuje občanom vlastniť a obchodovať s kryptomenami na burzách. V novom zákone sa taktiež spomínajú kryptopeňaženky.

Podľa hovorcu Ministerstva digitálnej transformácie sa očakáva, že ukrajinská vláda schváli a doplní svoje daňové a občianske zákonníky do konca tohto roka, aby oficiálne otvoril trh pre nové podniky a investorov. Môžeme teda očakávať, že záujem o kryptomeny na Ukrajine sa bude zvyšovať.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Oficiálnym platidlom sa Bitcoin zatiaľ nestal!

Má to jeden háčik. To, že bitcoin na Ukrajine povolili, neznamená, že sa bitcoin stal zákonným platidlom v krajine, tak ako nedávno v El Salvádore. Na to bude potrebný iný zákon.

Schválenie tohto zákona je skvelá správa a určite krok, ktorý pomôže nejednému človeku si privyrobiť, alebo dokonca sa aj živiť z investovania do kryptomien. Treba ale poznamenať, že aby sa kryptomenám v krajine začalo dariť, je dôležité, aby naň nebolo príliš veľa nariadení a obmedzení, ktoré by mohli brzdiť inováciu rôzných projektov.

Ako môžeme vidieť, kryptomeny na čele s Bitcoinom rapídne získavajú populárnosť aj v tých najvyšších politických kruhoch. Bohužiaľ nie všetky krajiny rozmýšľajú tak ako Ukrajina alebo El Salvádor. Niekde sú veľmi skeptickí, inde naopak. Časom uvidíme, kto podobný zákon schváli a kto kryptomeny obmedzí úplne.

Môže vás zaujímať: Salvádorské dlhopisy trpia, pretože zákon o BTC nadobúda účinnosť

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre