BitPay rozširuje podporu pre Bitcoin Cash.
BitPay rozširuje podporu pre Bitcoin Cash. Zdroj: shutterstock.com/BurdunIliya

Bitcoin Cash pokračuje v systematickom získavaní čoraz väčšej podpory medzi používateľmi a poskytovateľmi služieb. Najnovším príkladom je spoločnosť BitPay, ktorá je jedným z najvyužívanejších providerov platobnej brány pre obchodníkov prijímajúcich platby v kryptomenách.

Cena za tovar v Bitcoin Cash na počkanie

Spoločnosť BitPay, poskytovateľ digitálnych služieb so sídlom v Atlante (USA), nedávno aktualizoval svoju mobilnú aplikáciu Checkout Point-of-Sale. Zameral sa na štvrtú najsilnejšiu kryptomenu (z pohľadu trhovej kapitalizácie) – Bitcoin Cash (BCH). Týmto krokom umožnil obchodníkom využívajúcim ich služby zjednodušiť prijímanie platieb v BCH, nakoľko aplikácia dokáže na počkanie vygenerovať jednotlivé platobné kódy na tovar. Okrem štandardných funkcií, typických pre platobné brány, ponúka aplikácia aj vedenie pokladne či párovanie objednávok s inými platobnými systémami.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Inovácie Checkout Point-of-Sale

Okrem vývoja aplikácie Checkout Point-of-Sale pripravuje spoločnosť BitPay aj ďalšie novinky, ktoré budú podporovať túto kryptomenu. Podľa vyhlásení na sociálnej sieti Twitter, by mala čoskoro pribudnúť pre obchodníkov možnosť ponechať si Bitcoin Chash bez potreby konvertovania na inú menu. Teraz totižto funguje služba tak, že obchodníkovi, ktorý prijme platbu za tovar alebo službu v BCH, sa daná suma automaticky preráta buď do USD, alebo do BTC.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Nové služby od BitPay tykajúce sa podpory pre Bitcoin Cash však nebudú k dispozícii pre všetky typy firiem. Začiatkom tohto roku spoločnosť aktualizovala zmluvné podmienky, čo malo za dôsledok zákaz podpory predaja explicitného sexuálneho obsahu (porno), zbraní, munície a liekov.

Mohlo by vás zaujímať: Bitcoin Cash prechádza na 32 MB bloky – čo všetko chystaný hard-fork prinesie?

Záver

BitPay, ktorý pôsobí na trhu od roku 2011 je silným nástrojom pre adopciu kryptomien. Rozširovanie funkcií pre rivala Bitcoinu – Bitcoin Cash môže developerom tejto digitálnej meny značne dvihnúť sebavedomie, i keď Roger Ver ho má už ajtak na rozdávanie. Každopádne, pre BCH je to ďalší významný krok, ktorý ho môže posunúť vyššie. Uvidíme, ako zareagujú ostatné kryptomeny, z ktorých väčšina v tejto oblasti zaostáva.

Pán Ver to má teda rozohraté dobre a určite už v začiatkoch BitPay vedel, prečo do neho vložil svoje financie. Jeho investícia sa mu isto už viacnásobne vrátila.

Zdroj:
news.bitcoin.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance