Prevod 99 miliónov USD v LTC stál 40 centov a trval 2,5 minúty.
Prevod 99 miliónov USD v LTC stál 40 centov a trval 2,5 minúty. Zdroj: shutterstock.com/PopTika

Prevod 99 miliónov USD v LTC stál 0,40 USD a trval 2,5 minúty – Iránska centrálna banka zakázala kryptomeny – Taiwan chce mať prísnejšie regulácie kryptomien do novembra – Tron sa chystá na veľký airdrop pre držiteľov ETH – Sieť Lightning Network dosiahla 2000 uzlov – Kryptomeny získavajú na popularite na Balkáne, kde zatiaľ nie sú regulácie – Najväčšia dubajská banka má šeky na báze blockchainu – Fintech profesionáli veria, že blockchain je prevratný vynález – Banka JP Morgan testujte vlastný blockchain.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Prevod 99 miliónov USD v Litecoinoch medzi dvoma peňaženkami priťahuje pozornosť médií. Identita zúčastnených strán v transakcii nie je známa. Všetci však boli ohromení údajmi, ktoré ukazujú, že vysporiadanie transakcie trvalo iba 2,5 minúty a stálo len 0,40 USD v poplatkoch za ťažbu. Businessinsider.com (v EN)

Tip redakcie: Litecoin – lepšia kryptomena než Bitcoin?

Regulácie

Z dôvodu údajných obáv z prania špinavých peňazí zakázala centrálna banka Iránu (CBI) bankám v zemi, aby poskytovali služby kryptoburzám alebo kryptozmenárňam. CCN.com (v EN)

Taiwanský minister spravodlivosti Qiu Taisan vyzval k tomu, aby v krajine boli do novembra zavedené predpisy pre reguláciu kryptomien v záujmu prevencie proti praniu špinavých peňazí. CCN.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Regulácie a kryptomeny

Kryptomeny a ICO

V marci bol TRX jedným z najvýkonnejších altcoinov. Airdrop 30 miliónov TRX tokenov bude pre komunitu okolo Etherea spôsobom, ako poďakovať za podporu behom fáze ERC20. Tí, ktorí majú od 1. januára 2018 viac ako 1 ETH, obdržia náhodné množstvo TRX – medzi 10 a 100 tokenov. Celková hodnota tokenov je v bežných cenách odhadovaná na 1,6 milióna USD. NewsBTC.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Čo je kryptomena TRON?

Sieť Lightning Network behom minulých dvoch týždňov takmer zdvojnásobila svoju kapacitu. Dáta, ukazujúce aktuálnu aktivitu siete, uvádzajú sieťovú kapacitu 148 miliónov USD, čo sa od 10. apríla zvýšilo z 80 miliónov dolárov. V jenom momente bolo k dispozícií viac než 200 aktívnych verejných uzlov pre spracovanie transakcií, ktoré je možné potvrdiť takmer okamžite za poplatok nižší než jeden satoshi (podľa veľkosti). Naviac sieť dosiahla 7000 aktívnych kanálov.  Bitcoinist.com (v EN)

Kryptomeny získavajú popularitu v pobaltských štátoch, kde ešte neboli zavedené žiadne komplexne pravidlá pre ich reguláciu. Podniky z rôznych odvetví, vrátane nehnuteľností, online obchodov, pohostinského priemyslu a dokonca aj zdravotnej starostlivosti, využívajú kryptomenové platby. Niektoré spoločnosti z regiónu už ponúkajú svoje služby na celom svete. Bitcoin.com (v EN)

Biznis

Najväčšia dubajská banka, Emirates NBD, zahajuje vydávanie vlastných šekov, založených na blockchaine, tzv. ,,Cheque Chain”, ktorý podstatne obmedzí podvody spojené s klasickými šekmi. Bitcoinist.com (v EN)

Nový prieskum spoločnosti Intrinsic Insights potvrdzuje, že odborníci na technológiu pevne veria, že technológia blockchainu spôsobí v priebehu rokov rovnaké zmeny ako internet. TheMerkle.com (v EN)

Najväčšia americká banka JP Morgan Chase & Co. testovala novú blockchainovú platformu pre vydávanie finančných nástrojov spolu s ďalšími veľkými spoločnosťami, ktoré sa usilujú o zjednodušenie úrokových platieb, vysporiadaní a mnoho ďalších procesov. Coinidol.com (v EN)

Tip redakcie: Blockchain nevie o tom, že Bitcoin je mŕtvy

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance