Bitcoin môže zaznamenať výrazný prepad
Bitcoin môže zaznamenať výrazný prepad. Zdroj: shutterstock.com/leksiv

Kryptomenové trhy na čele s bitcoinom zaznamenali od začiatku roka výrazný nárast, ako sme vás o tom viac krát informovali. Najväčšia kryptomena narástla od svojho minima z októbra minulého roka o takmer 100 % a investorom priniesla tučné zisky. Teraz sa však zdá, že bitcoin narazil na silnú rezistenciu a aj fundamentálne faktory naznačujú, že môže prísť výraznejší pokles. Ako informuje Cryptoglobe, jeden z popredných kryptomenových analytikov, Mike McGlone, hlavný makro stratég spoločnosti Bloomberg Intelligence, predpovedá dokonca pád hlboko pod minuloročné minimum.

Cieľová méta 7 000 dolárov?

Známy analytik sa prihovoril na Twitteri svojim takmer 60 000 sledovateľom a načrtol historickú podobnosť vývoja bitcoinu. Ešte pred samotným vypumpovaním ceny v roku 2019, až na ATH v roku 2021, sme zaznamenávali podobné klesanie objemov, aké je možné pozorovať teraz. Podľa údajov spoločnosti Santiment, objem obchodov bitcoinu klesol z viac ako 40 miliárd dolárov denne na aktuálnych 11,4 miliardy dolárov, čo je pokles o viac ako 70 %. Podobne zle sa darí aj ethereu, ktorý klesol z 20 na 4,6 miliardy dolárov denne. McGlone upozorňuje, že to môže predznamenávať výrazný pokles záujmu investorov o kryptomeny ako celok.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

 

Načrtnutie možného reverzného pohybu až ku hranici 7 000 dolarov, ktorá bola štartovacím bodom tesne pred nárastom objemov likvidity v roku 2019, stavia trh pred radikálne medvedí trend. Ku analytikovi Bloomberg sa pridal aj generálny riaditeľ banky JPMorgan Chase, Jamie Dimon, svojim vyhlásením ďalšieho možného rapídneho nárastu úrokových sadzieb v USA. Táto alternatíva by sa stala ešte reálnejšou, ak by neprišlo ku dohode o dlhovom strope v USA, ako sme o tom informovali v článku USA zastávajú už iba 2 týždne: V opačnom prípade im hrozí bankrot.

Sledujte 52-týždňový kĺzavý priemer

Analýza Mike McGlone-a sa opiera o klesajúci 52-týždňový kĺzavý priemer, ktorý priamo kontrastuje s bullish trendom bitcoinu od začiatku pandémie. Zároveň spomínaný klesajúci obchodný objem indikuje, že bitcoin ako komodita je náchylný ku skokovým rastom v prípade rastu likvidity a naopak, ku značným poklesom v prípade jej znižovania. Ak bude BTC rešpektovať dôležitý kĺzavý priemer, je tu podľa McGlonee šanca, že sa trh presunie do značne nižších čísel. Návrat ku podpore na hodnote 7 000 dolárov by znamenal približne 75 % prepad oproti aktuálnej hodnote, ktorá sa v čase písania článku podľa údajov Coinmarketcap pohybuje na úrovni 27 270 USD.

Na to, aby bitcoin mohol byť označený za zaistenie voči neistote na finančných trhoch, by podľa McGlonea musel dokázať svoju výkonnosť tým, že by si v prípade rapídneho poklesu najväčšieho amerického indexu S&P500, dokázal udržať hodnotu nad posledným veľkým minimom. Zatiaľ analytik vidí istotu hlavne v zlate.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Je isté, že súčasné makroekonomické podmienky, neistota ohľadom úverového stropu USA, vysoká inflácia, ktorú sa nedarí skrotiť, ako i zvyšujúce sa úrokové sadzby, neprajú rizikovým aktívam, ktorými aj kryptomeny sú a preto prípadný aj výraznejší pokles nebude pre investorov prekvapením. Otázny ostáva iba fakt, koľko dlhodobých hodlerov si tieto skutočnosti dokáže uvedomiť a včas zareagovať predajom v prípade značne klesajúceho trendu.

Čítajte ďalej: Dráma ohľadom dlhového stropu USA môže výrazne ovplyvniť cenu bitcoinu