Čaká Bitcoin v apríli veľký rast?
Čaká Bitcoin v apríli veľký rast? Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Je aktuálne Bitcoin podhodnotený a dokonca so zľavou až 55 %? Podľa názorov populárneho analytika, ktorý si hovorí PlanB, nás v apríli môže čakať obrovská býčia vlna.

Čo ukáže Bitcoin v apríli?

Aj keď sa začiatok nového mesiaca na trhu s kryptomenami niesol v miernom poklese, Bitcoin sa dokázal spamätať a pomaly sa tak vracia na úroveň 47 000 USD.

Model Stock-to-Flow od analytika PlanB
Model Stock-to-Flow od analytika PlanB. Zdroj: PlanBTC.com

Podľa analytika PlanB sa trh až náramne podobá vrcholom z rokov 2011 a 2013.  Analytik dodal, že ak je model S2F stále v hre, znamená to len jedno – Bitcoin je aktuálne v zľave až 55 %. Do ďalšieho polčasu zostáva až 23 mesiacov a v prípade BTC môžeme byť svedkami hocijakého pohybu. Nič nie je jasné. Pozitívom však je, že si trh na čele s BTC zachováva stále väčšiu odolnosť.

Prečítaj si tiež: 6 projektov, ktoré prežívajú masívnu vlnu adopcie

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

A práve faktor odolnosti sa výrazne prejavil v marci. Vtedy sa na trhu objavilo hneď niekoľko krízových situácií, ako napríklad oznámenie Fedu o zvyšovaní sadzieb, návrh EÚ na zákaz ťažby kryptomien Proof-of-work a taktiež špekulácie o tom, či budú Rusi využívať BTC na obchádzanie sankcií. Aj napriek týmto udalostiam trh zostal zdravý a odolal prepadom.

Zopakuje sa býčia aprílová vlna?

V čase písania tohto článku sa cena BTC pohybovala na úrovni 46 372 USD. Za posledných 24 hodín ide o nárast 1,2 %. Očakávania analytikov na apríl sú veľmi optimistické.

K situácii na trhu sa vyjadril aj Kevin Svenson, ktorý tvrdí, že sa aktuálne nachádzame v zóne prelomu. Tento argument by bol neplatný jedine vtedy, ak by Bitcoin neudržal support na cene 44 000 USD, teda podpora 128-dňového SMA.

Analýza BTC od Svensona
Analýza BTC od Svensona. Zdroj: CryptoWatch

Podľa portálu Santiment sme svedkami aj toho, že sa prvýkrát od novembra uskutočňuje až 3x viac transakcií, ktoré sú v zisku a nie v strate.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre