6 projektov, ktoré prežívajú obrovskú vlnu adopcie
6 projektov, ktoré prežívajú obrovskú vlnu adopcie. Zdroj: Shutterstock, Igor Faun

V tomto článku sa spoločne pozrieme na 6 kryptomenových projektov, ktoré sa v súčasnosti vezú na masívnej vlne adopcie. O ktoré projekty ide?

6 projektov s obrovským potenciálom

Trh s kryptomenami sa v poslednom období nachádza vo fáze zotavenia. A práve v tomto čase sú na trhu projekty, ktoré prežívajú obrovskú vlnu masového prijatia.

Ethereum

Jasným lídrom je Ethereum, teda druhá najväčšia svetová kryptomena podľa celkovej trhovej kapitalizácie. Ak ste fanúšikom tejto kryptomeny, asi viete, čo všetko nás v najbližšom období čaká. Za spomenutie stojí zrejme jedna z najočakávanejších udalostí posledných rokov, a to prechod ETH na konsenzus Proof-of-stake. Nárast predpovedá aj populárny analytik agentúry Bloomberg Mike McGlone:

„Dopyt sa zvyšuje, ponuka klesá a pozícia Etherea v epicentre digitalizácie financií a peňazí naznačuje ďalšie zvyšovanie ceny. Ethereum – kráľ DeFi a top platforma pre tokenizáciu – sa stáva kolaterálom internetu.“

Porovnanie ceny ETH a trhovej kapitalizácie kryptomien
Porovnanie ceny ETH a trhovej kapitalizácie kryptomien. Zdroj: Bloomberg, Mike McGlone

Prečítaj si tiež: Je cena Etherea dokonale pripravená dosiahnuť 4 000 USD?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Cardano

Ďalším hráčom na trhu, u ktorého sa očakáva obrovský nárast, je stále len „spiaci tiger“ blockchain Cardano. Pri tomto projekte sa musíme pozastaviť najmä pri sektore NFT. Prednedávnom sa legendárny rapper Snoop Dogg pochválil fanúšikom na Twitteri, že vydáva svoju vlastnú NFT kolekciu, a to práve v sieti Cardano. Tento ekosystém ešte ani zďaleka nenaplnil svoj potenciál a mnoho analytikov mu predpovedá bohatú budúcnosť.

Azuki

Ďalším projektom, ktorý sa spája so sektorom NFT, je Azuki. Ide o veľmi mladý NFT projekt založený na sieti Ethereum. Projekt má obrovský potenciál. Token AZUKI dokázal za posledných 24 hodín vzrásť až o 55 %.

Solana

Nesmieme zabúdať ani na Solanu. Tento projekt si v posledných dňoch razí svoju vlastnú cenovú politiku. A čo je za tým? Najväčšie NFT trhovisko OpenSea oznámilo podporu NFT tokenov založených v sieti Solana už koncom tohto mesiaca. Je teda úplne jasné, čo sa v budúcnosti očakáva od tohto blockchainu.

STEPN

Ďalším altcoinom, ktorý si zaslúži pozornosť, je STEPN s tokenom GMT. Ide o lifestylovú aplikáciu založenú na Solane.

Polkadot

Rok 2022 sa bude určite niesť aj v znamení siete Polkadot. Podľa najnovších správ sa parachainy Acala a Karura spoja s multichainovým mostom Wormhole. Vďaka tomu tak bude DOT interoperabilný a bude obsahovať väčšinu projektov prvej vrstvy.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre