Bitcoin tesne nad supportom
Bitcoin tesne nad supportom. Zdroj: Shutterstock.com/best time photos

Bitcoin momentálne stagnuje tesne nad kľúčovou supportnou hladinou, ktorá predstavuje hornú hranicu ascending triangla. Napriek tomu je cena stále v rastúcom trende a bojuje s vyšším krátkodobým maximom. Momentum sa stráca a preto je na mieste otázka, či nebudeme svedkami korekčného legu.

Posledný odraz od supportu, ktorý predstavoval posledné dva mesiace rezistenciu, zatiaľ nebol presvedčivý. Bitcoin vytvoril krátkodobé klesajúce maximum a tak je v hre 123 top formation pattern, ktorý vstúpi do platnosti, až keď BTC vytvorí nižšie minimum, tzn. pod 44 300 $.

Bitcoin tesne nad supportom.
Bitcoin tesne nad supportom. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Bitcoinoví investori sa boja riskovať – pákový efekt zostáva nízky

Bitcoin stráca silu rásť

Momentálne váhanie Bitcoinu potvrdzujú aj objemy, ktoré opäť klesli a ak sa to nezmení, tak nás čaká cenový pokles. Objemy vyjadrujú ochotu obchodovať aktívum, čo práve chýba. Ak cena neudrží posledné minimum, ideme na supportnú oblasť 42 000 $. V tomto scenári by sa cena vrátila späť do sideway štruktúry.

Bullish target, ktorý sledujeme, je na hladine okolo 51 000 $ a stále je aktuálny. Tento target by mal predstavovať vrchol súčasnej rastúcej vlny. Korekcia, ktorá by mala nasledovať, by bola len v rámci rastúceho trendu ako prirodzený pullback. Z dlhodobého hľadiska cena ostáva bullish.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 5 krypto airdropy, ktoré sledovať v apríli 2022 + návod ako sa ich zúčastniť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre