Bitcoin je podla tejto metriky na dne
Bitcoin je podla tejto metriky na dne. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Sittipong Phokawattana

Po tom, ako Bitcoin prerazil rezistenciu 46-tisíc dolárov a následne sa dostal na 48-tisíc, začali sa ozývať prvé hlasy, ktoré tvrdili, že šanca na dosiahnutie nového ATH Bitcoinu sa opäť zvyšuje. Aké nové ATH prichádza do úvahy?

Bitcoin ide podľa niektorých na nové ATH

27. marca Bitcoin prerazil cenovú rezistenciu 46-tisíc dolárov a následne sa krátko udržal aj na cene 48-tisíc. Tento rast bol sprevádzaný vyššími objemami a zmenou sentimentu na trhu. Spolu s Bitcoinom rástli aj altcoiny, z ktorých niektoré – ako napríklad LUNA – dosiahli aj nové ATH. V prípade tohto rastu sa ozýva čoraz viac hlasov vrátane známych kryptomenových analytikov, ktorí tvrdia, že Bitcoin týmto svojím rastom zvyšuje šancu na dosiahnutie nového cenového vrcholu (ATH). Aké scenáre sú v hre?

Čítaj tiež: TOP 5 krypto airdropy, ktoré sledovať v apríli 2022 + návod ako sa ich zúčastniť

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Rok 2021 sa niesol v znamení predikcie populárneho kryptomenového analytika PlanB. Ten je tvorcom modelu Stock-to-Flow, na ktorý sa spoliehala väčšina kryptomenovej komunity. Podľa tohto modelu a tvrdení PlanB na Twitteri mal Bitcoin dosiahnuť v roku 2021 hodnotu 100-tisíc dolárov za kus. To, ako vieme, sa nestalo a PlanB, rovnako ako jeho model, čelil veľkej kritike. Tvrdenia o novom ATH na cene 100 000 sú stále populárne, no ako ukazujú triezvejšie predikcie, správanie Bitcoinu a kryptomenového trhu sa zmenilo. Spoliehať sa na prechádzajúce cykly a očakávať cenové paraboly už nemusí byť triezve a rozumné očakávanie. Zo správania Bitcoinu za posledný rok môžeme vidieť, že inštitúcie a veľké ryby zmenili hru a cykly spolu s rastom sa predlžujú.

Pozrieme sa na 80-tisíc za jeden Bitcoin?

V hre je teda predpoklad, že Bitcoin vyššie ATH bude dosahovať postupne a pomalšie, ako to bolo počas posledných cyklov. S cenou je totiž stále ťažšie hýbať, keďže v minulosti sa napríklad nedal Bitcoin shortovať, na rozdiel od súčasnosti. Kým sa teda reálne pozrieme na cenovú hladinu 100 000 dolárov, môžeme najprv rátať s nižšími hladinami ATH.

Na grafe BTC je podľa niektorých obchodníkov prítomný supetrednový bullish indikátor, ktorý má indikovať cenový rast v blízkej dobe. Podľa analytika Matthewa Hylanda je takýto indikátor prítomný na trojdňovom grafe.

Graf: BTC/USD. 1D. Matthew Hyland.
Graf: BTC/USD. 1D. Matthew Hyland. Zdroj: Tradingview

Ukazovatele supertrendu využívajú údaje o cenovom rozpätí a volatilite na rozpoznanie, či je aktívum vo vzostupnom alebo klesajúcom trende. Dávajú signál, keď už trend začal, a preto sú užitočnými potvrdzovacími signálmi, ak sa používajú správne. Bitcoin sa celý rok 2022 pohyboval do strany a jeho zostup z historických maxím vyvolal začiatkom decembra trojdňovú vlajku bearish supetrendu. Podľa Hylanda „Bitcoinový 3-dňový supertrend je veľmi blízko obratu k býčiemu rastu.“

A aký scenár sa núka ako najbližšie ATH Bitcoinu? Podľa populárneho obchodníka Crypto Ed je aktuálne naladenie trhu bullish. Jeho cieľom je hladina 80-tisíc dolárov za Bitcoin. Aby však Bitcoin túto hladinu dosiahol, musí najprv prekonať hladinu okolo 51-tisíc, následne sa dostať na svoje pôvodné ATH a prekonať cenu 70-tisíc, kde budeme pravdepodobne svedkami veľkého výpredaja. Uvidíme však, čo ukážu najbližšie dni.

Čítaj ďalej: 370-percentný rast kryptomeny Ziliqa – prečo tak šialene rastie?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre