Bcash za pol hodinu stúpol o 30%
Bcash za pol hodinu stúpol o 30% Zdroj: Shutterstock, vinnstock

Bitcoin sa dočkal významnej aktualizácie, ktorá vzbudzuje obrovskú pozornosť. Prichádza upgrade Taproot. Čo to pre BTC znamená?

Bitcoin a dôležitý upgrade Taproot

Taproot je v podstate fork siete BTC, ktorého hlavnou úlohou je zlepšiť možnosti skriptovania a predovšetkým zvýšenie súkromia. Podľa portálu Taproot.watch tento fork umožňuje aj tzv. „Merkelized Abstract Syntax Tree“.

„MAST môže pomôcť zefektívniť inteligentné kontrakty a zvýšiť ich súkromie tým, že pri výdavkoch odhalí iba relevantné časti kontraktu.”

Prečítaj si tiež: Spôsobí pád Evergrande veľký výpredaj na Bitcoine a akciách?

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Je to pre sieť dôležité?

Každá aktualizácia siete má svoj význam. Taproot má za úlohu splniť tri hlavné ciele. Optimalizácia, ochrana súkromia a zlepšenie inteligentných zmlúv.

Mohlo by ťa zaujímať: Binance staking – Ako na pasívny príjem až do 110,32 % p.a

Aktualizácia bola spustená po dosiahnutí 90 % konsenzu medzi ťažobnými uzlami 12. júna. Niekoľko mesačné zdržanie však malo svoje opodstatnenie pre nedostatok času na testovaciu fázu, ktorá tak zabráni možným chybám po spustení.

Vyjadrenie popredného programátora a technického experta na BTC Jimmyho Songa:

„Tento upgrade nezlepší schopnosti siete a súkromie zo dňa na deň. Bude to chvíľu trvať. Ale výhody sa prejavia až o niekoľko rokov.“

K aktualizácii sa vyjadril aj populárny fanúšik kryptomien Anthony Pompliano:

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance