Rusko ťažba Bitcoin
Rusko ťažba Bitcoin, zdroj: www.shutterstock.com/Millenius

Rusko plánuje zaviesť nové regulácie a zákony pre kryptopriemysel, a to najmä ťažbu kryptomien, ktorá sa neustále rozrastá. Ťažiari budú musieť ale časť ziskov zaplatiť štátu za to, že na území Ruskej federácie bude mať umožnené ťažiť kryptomeny, čo nie je najlacnejšia záležitosť.

Zákonodarcovia tento týždeň navrhli zlegalizovať tento nový priemysel a vytvoria pracovnú skupinu na túto problematiku.

Mohlo by ťa zaujímať: Rusko a Bielorusko zavedú špeciálne tarify pre kryptoťažiarov – v krajinách ich neustále pribúda!

Rusko potrebuje zákony o kryptomenách

Štátna Duma, dolná komora ruského parlamentu, navrhla legalizovať ťažbu bitcoinov, keďže si všimli, že najväčšia krajina sveta sa stáva lákavým v tomto odvetví. Návrh predložil prvý podpredseda Výboru pre bezpečnosť a boj proti korupcii Andrej Lugovoi na plenárnom zasadnutí.

Lugovoi predstavil návrh na základe toho, že ťažiari v súčasnosti profitujú viac ako 2 miliardy dolárov ročne. Tí ale nezdieľajú zisky so štátom pre nedostatočnú regulačnú jasnosť v oblasti zdaňovania kryptominingu. Zástupca okrem toho uviedol, že jasné právne predpisy by mohli pomôcť pri presadzovaní práva.

,,Z dôvodu nedostatočnej regulácie kryptomien sa orgány činné v trestnom konaní dostávajú do slepej uličky, pretože nemôžu preukázať známky trestného činu v činnosti jednotlivcov a robiť potrebné rozhodnutia,” uviedol Lugovoi.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Krajina má obrovské možnosti ťaženia kryptomien

Andrej Lugovoi taktiež navrhol vytvorenie špeciálnej skupiny medzi výbormi na diskusiu o tejto problematike. Preto vyzval predsedu štátnej dumy, Vyacheslava Volodina, na vytvorenie takejto skupiny, ktorú bude viesť sám Lugovoi.

Ruská federácia ťaží zo zákazu ťažby Bitcoinov v Číne, po ktorom sa Rusko stalo treťou najväčšou krajinou kryptominingu na svete a je otázkou času, kedy predbehne susedný Kazachstan.

Pokiaľ ide o ťažbu pomocou mechanizmu proof of work, neexistuje vhodnejšie miesto, ako je obrovský región Sibíru, kde už dlhšiu dobu prebieha väčšina ťažby v krajine. Sibír má neskutočne veľké množstvo hydroenergie a výhodné počasie, ktoré láka obzvlášť eco-friendly ťažiarov.

Čítaj ďalej: Binance staking – Ako na pasívny príjem až do 110,32 % p.a

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre