Binance staking
Binance staking, zdroj: binance.com

Binance staking je zaujímavá možnosť pre traderov, ktorí držia nehybne peniaze na burze, respektíve obchodujú iba s malou čiastkou kapitálu. V tomto návode sa pozrieme na to, ako dať do pohybu svoj kapitál na burze Binance a zhodnocovať napríklad aj v čase poklesov na trhu.

V prvom rade si treba vytvoriť účet na tejto burze. Môžeš použiť náš affiliate link a získaš 5 % doživotnú zľavu na poplatkoch a ešte k tomu bonus 600 USD za splnenie rôznych úloh. Odporúčame využiť túto ponuku. Ďalej treba prejsť procesom verifikácie účtu, zabezpečenia a KYC overenia. Toto všetko, ak nevieš ako urobiť, sa môžeš dočítať v tomto návode. Keď máš účet pripravený na produkt staking, je potrebné hore v menu nájsť kategóriu Finance > Binance earn.

Binance staking
Binance staking

Ako funguje služba Binance staking

Binance staking sa rozdeľuje na niekoľko častí, povieme si o nich v ďalšej časti tohto návodu. Vo väčšine prípadov je výnos garantovaný, a to napríklad s odmenou 50 %. Je potrebné do tohto produktu urobiť vklad na istú dobu a následne sa mi kryptomeny budú postupne zhodnocovať. Niektoré služby fungujú na princípe uzamknutia na určitú dobu. Iné zasa nemajú fixne stanovené množstvo mesiacov, počas ktorých musím mať kryptomeny v tejto službe. Samozrejme, kedykoľvek si môžem kryptomeny vybrať, akurát napríklad pri niektorých produktoch, ak si vyberiem kryptomeny skôr, tak nárok na odmenu zaniká.

Prečítaj si aj: Binance recenzia – Návod, skúsenosti, poplatky a futures obchodovanie | 2021

Rozdelenia služieb

Binance staking produkty
Binance staking produkty

Dot Slot Auction – Momentálne nový produkt, kde cez kryptomenu Polkadot môžem investovať do nových a nájdených projektov. Peniaze si však môžem v rámci zhodnotenia vybrať až po 96 týždňoch. Preto treba počítať s tým, že sa jedná o dlhodobú investíciu a musím mať veľmi vysokú dôveru v kryptomenu DOT.

Saving – Dynamický spôsob zhodnocovania, kde si môžem každý týždeň vybrať z niekoľkých desiatok kryptomien. V ponuke je aj možnosť stakingu veľkých kryptomien ako Bitcoin, USDT a Binance coin.

Locked Staking – Pravdepodobne najziskovejší spôsob, ako zhodnocovať mince. Je potrebné ich ale na určitú dobu držať fixne v produkte, aby bola pripísaná odmena. Odmeny sa tu ale pohybujú až do 100 % za rok. A to nepočítame ešte cenový nárast kryptomien.

Launchpool – Možnosť investovať kryptomeny do rôznych produktov a získať inú mincu. Napríklad môžem zainvestovať BUSD a dostaneme úplne zdarma kryptomenu City, ktorá je Manchester City Fan Token.

BNB Vault – Zaujímavý spôsob hlavne pre fanúšikov BNB coinu. Trezor automaticky hľadá najlepšie spôsoby zhodnocovania tejto kryptomeny a tam ich priradí. Výsledkom je cca 5 % zhodnotenie.

ETH 2.0 staking – Stakovanie na ETH 2.0 sieti aj bez nutnosti držať aspoň 32 ETH mincí. Rovnako skôr dlhodobá investícia bez možnosti si hneď po jednom dni vybrať zisk.

Liquid Swap – Poskytovanie likvidity, zaujímavá možnosť pre fanúšikov DeFi mincí. Pozor však na impermanent loss.

DeFi Staking – Prakticky totožný produkt ako locket saving

Dual Investment – Riskantný spôsob, ako za pomoci stávky na cenu BTC zarobiť nejaké kryptomeny.

Ako investovať?

Pokiaľ nie si vyslovene fanúšik napríklad ETH, BNB či DeFi mincí, určite odporúčame kombinovať produkty Saving a Locket Staking. Práve tu je najvyššia odmena a možnosť presúvať si kryptomeny podľa ziskovosti. V sekcii Binance Earn klikneme na Go to Saving alebo Go to Staking.

Binance staking vklad
Binance staking vklad

Teraz sa dostaneme do zoznamu mincí, v ktorom si môžeme vybrať našu obľúbenú kryptomenu, prípadne takú, kde máme najväčší zisk. Samozrejme, mince si najprv musíme kúpiť, čo sa dá aj na samotnej burze Binance.

Binance staking vklad do služby
Binance staking vklad do služby

Zvolíme si, koľko mincí chceme vložiť a na akú dlhú dobu chceme stakovať. Potom môžeme sledovať zoznam našich mincí zo stakingu v sekcii Binance Earn.

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
4.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Ondro

ste si isty, ze lockeT staking? Zas gramaticke chyby (ak to uz neopravili)……