Bitcoin dosiahol ATH
Bitcoin dosiahol ATH, zdroj: www.shutterstock.com/VladimirKazakov

Bitcoin prerazil svoje historické maximum, ktoré dnes prekonalo 66 000 amerických dolárov za jeden BTC po tom, ako bol v USA spustený prvý Bitcoinový fond (ETF).

Naposledy Bitcoin vytvoril svoj ATH 14. Apríla 2021, keď sa cena zastavila na približne 64 800 dolároch za BTC.

Môže ťa zaujímať: Bitcoinový ETF Futures oficiálne spustený – za prvú hodinu vygeneroval objem 500 miliónov USD!

Dočkali sme sa, Bitcoin dosiahol ATH!

Dlho očakávaný moment nastal. Deň 20. októbra 2021 sa znova zapíše do dejín. Bitcoin prekonal svoje historické maximum voči americkému doláru. Momentálne nám niektoré grafy BTC/USD ukazujú cenu dokonca viac ako 67 000 amerických dolárov!

Na druhý deň po spustení obchodovania ETF (fondy obchodované na burze) na ProShares Bitcoin Straregy, kryptomena začala rásť už pred otvorením amerického trhu.

Trhová kapitalizácia Bitcoinu je momentálne 1 223 bilióna dolárov a nachádza sa na šiestom mieste popri najcennejších aktívach na planéte. Predbehol dokonca Teslu či Facebook.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kryptokomunita oslavuje – čo bude ďalej?

Na sociálnych médiách sa oslavuje.

,,Sály večnosti sa ozývajú výkrikmi tých, ktorí predali svoj Bitcoin,” – riaditeľ spoločnosti MicroStrategy Michael Saylor.

Známy profil Plan B na twitteri sa taktiež podelil so zaujímavým a vcelku vtipným videom, ktoré opisuje túto historickú udalosť.

V najbližších týždňoch a mesiacoch sa očakáva, že hlavná kryptomena dosiahne ešte vyššie úrovne, do ktorých sa, samozrejme, nedostaneme bez nejakých tých korekcií, aby sa potom mohlo dosiahnuť nové ATH.

Existuje veľmi veľa odhadov a analýz z krátkodobého, ale aj dlhodobého hľadiska, ktoré predpovedajú cenu v rozpätí od 80 000 do 300 000 dolárov za Bitcoin. Samozrejme, nikto do budúcnosti nevidí, preto jediný, kto nám to ukáže, je čas.

Čítaj ďalej: Čaká Bitcoin zvýšený tlak zo strany býkov? Presný indikátor naznačuje, že áno

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre