Bitcoin ETF spustený
Bitcoin ETF. Zdroj: Shutterstock, 24K-Production

Jedna z najočakávanejších udalostí tohto roka sa stala realitou. Oficiálne bol spustený Bitcoin Futures ETF. Za prvú hodinu od spustenia obchodovania bol vygenerovaný objem neuveriteľných 500 miliónov dolárov.

Prečítaj si tiež: Polkadot má pripravených 780 miliónov USD pre vaše nápady – musíte byť hodlerom DOT

Bitcoinový ETF

Moment, na ktorý netrpezlivo čakal každý jeden fanúšik kryptomien a najmä BTC. Fond ProShares Bitcoin Strategy ETF začal obchodovanie na Newyorskej burze a vygeneroval neuveriteľný objem obchodovania. Za prvých 60 minút dokázal fond vygenerovať objem 11,6 milióna akcií, čo predstavuje hodnotu viac ako 500 miliónov dolárov.

Prvé údaje ukazujú, že sa cenové rozpätie nachádza medzi minimom 40,07 USD a maximom 42,15 USD. Ak sa pozrieme na konkurenčné ETF Vanguard S&P 500, ktoré je považované za jedno z najpopulárnejších ETF, tak za rovnaký čas dokázal vygenerovať približne 883 000 akcií v hodnote 411 USD za jednu akciu. To je približne 360 miliónov USD. Určite však treba spomenúť, že nový ETF fond pre BTC nie je založený na spotovom obchodovaní, ale na futures. A to je výrazný rozdiel.

Môže ťa zaujímať: Mysteriózny Satoshi Nakamoto sa stal 20. najbohatším človekom na planéte!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

BTC/BUSD
BTC/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Bitcoin s veľkou pravdepodobnosťou reagoval práve na začiatok obchodovania ETF na Newyorskej burze. Ide o jeden z najvýznamnejších momentov BTC v tomto roku. Bitcoin sa tak stáva investičným nástrojom na celom tradičnom finančnom trhu. V čase písania tohto článku sa cena nachádzala na úrovni 62 236 USD, čiže pár stoviek dolárov pod historickým maximom.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre