Bitcoin je momentálne dole, ale vy nemusíte byť! Pozerajte sa na investície z dlhodobého hľadiska!
Bitcoin je momentálne dole, ale vy nemusíte byť! Pozerajte sa na investície z dlhodobého hľadiska! ,zdroj: www.shutterstock.com/Overearth

Bitcoin spolu s celým kryptomenovým trhom zažíva seriózny prepad. Kryptomena je na najnižšej úrovni od júla 2021. Nehovoriac už o altcoinoch, ktoré sú obeťou podobného scenára. To, že sa nachádzame uprostred jednej z najväčších ekonomických kríz posledných rokov, je už mnohým jasné. Avšak netreba byť zúfalí, prepady a medvedie trhy tu vždy boli, sú a budú. Ide predsa o prirodzenú súčasť každého trhu.

Mohlo by ťa zaujímať: BTC krváca už šiesty týždeň po sebe – najhoršie obdobie od roku 2014

Rok 2022 vojde do dejín

Kryptomeny sú často vnímané ako aktíva určené pre retailových investorov, ktorí si chcú privyrobiť nejaký ten peniaz. Dnes sú už zväčša dostupné takmer všade, a to bez potreby akéhokoľvek zložitého procesu. Avšak trend sa časom mení. Súčasťou sveta kryptomien sa stávajú čoraz viac veľkí hráči, tzv. veľryby. Ide o jednotlivcov alebo inštitúcie, ktoré majú dostatok kapitálu na to, aby mohli pohybovať s trhmi podľa toho, čo majú v pláne.

Často sa však zdá, že tieto turbulencie na trhu sú spojené výhradne s Federálnym rezervným systémom a jeho monetárnou politikou, obzvlášť počas súčasnej rastúcej inflácie. Takéto politické rozhodnutia sú už vynútené pre dve posledné desaťročia „ľahkých peňazí“. Úrokové sadzby sa udržiavali na nízkej úrovni, aby povzbudili ľudí nájsť si rizikovejšie investície s cieľom dosiahnuť čo najrýchlejší výnos.

Avšak svet má aj iné starosti. Globálna ekonomika zažíva ťažké obdobie a ľudia sa začínajú pripravovať na najhoršie. V hre je novodobá vojna medzi Západom a Ruskom, čo je negatívne pre investorov. Drvivá väčšina z nich nemá najmenšie tušenie, ako reagovať. Je to ťažká hra a ďalej nik nevie, akým smerom sa veci budú uberať. Veď len posledné dva roky tu bola (je!) globálna pandémia, teraz je tu vojenský geopolitický konflikt, nové vlny koronavírusu v Čínskych metropolách a pod. Súčasný rok nám toho teda moc pozitívneho nepriniesol.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin tu bude s nami dlho!

Vždy sa veci môžu mať ešte horšie, než sú v súčasnosti. Vezmite si napríklad takého zakladateľa kryptomenového projektu Terra (LUNA). Celý ekosystém Terry sa zo dňa na deň zrútil. Tím stojací za projektom Terra plánoval nakúpiť 3 miliardy dolárov v BTC, aby zastavili prepad ich stablecoinu. To však viedlo k niečomu nevídanému. UST stablecoin klesol až na úroveň 0,22 USD a dôvera v projekt rovno na nulu. Člen portálu CoinDesk to povedal trefne, keď nazval súčasnú situáciu okolo Terryi ako „kwontitatívne uvoľňovanie“.

Peniaze je potrebné investovať rozumne a základom dobrého portfólia je, aby bolo diverzifikované. Avšak v dnešnej situácii je všetko mimoriadne nepredvídateľné, preto sa prepad týka takmer všetkých aktív. Vo chvíli, keď sa všetko zdá byť stratené, stojí za to zhodnotiť, čo môžete držať dlhodobo. Nemôžete robiť rozhodnutia za iných ľudí, nemôžete meniť politiku FED-u, ale môžete konať s presvedčením v to, v čo veríte vy sami. Bitcoin ešte porastie, a už sa pomaličky zotavuje. V čase písania tohto článku BTC prekonal úroveň 30 000 USD.

Just HODL it 🙂

Čítaj ďalej: Ako útočník mohol zarobiť vyše 800 mil. $ útokom na UST

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre