FED v stredu informuje o inflácii za mesiac apríl – trhy čaká masívny pohyb
FED v stredu informuje o inflácii za mesiac apríl – trhy čaká masívny pohyb. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Niphon Subsri

Nedávne zasadnutie FED-u viedlo k zvýšeniu základnej úrokovej sadzby o 50 bazických bodov do pásma 0,75 % – 1 %. Trhy však čaká najbližšiu stredu ďalšia významná informácia, ktorá rozhodne o tom, ktorým smerom sa sentiment na trhoch bude uberať. FED má oznámiť, aká vysoká bola inflácia za mesiac apríl.

FED informuje o inflácii

Zvýšenie úrokových sadzieb bolo očakávanou udalosťou a väčšina ekonómov a analytikov verila, že FED určite zvýši úroky. Diskusia sa točila skôr okolo toho, aké vysoké toto zvýšenie bude. V deň oznámenia sa trhy správali podozrivo optimisticky: rástli klasické trhy aj kryptomeny na čele s Bitcoinom, ktorý sa dotkol hladiny 40 000. Následne sa všetky trhy zrútili do červených čísiel.

Túto stredu nás čaká ďalšie dôležité oznámenie zo strany americkej centrálnej banky. Predmetom oznámenia bude sumarizácia inflácie za mesiac apríl. Prečo ide o dôležitú informáciu? Vysvetlenie je jednoduché – trhy a investori očakávajú vrchol inflácie, teda vrchol súčasného inflačného trendu. Pokiaľ bude inflácia za mesiac apríl menšia či pomalšia, ako bola v mesiaci marec, bude to pre trhy býčí signál a možno potenciálne očakávať rast na všetkých trhoch. Prečo? Pretože FED nebude musieť v budúcnosti až tak výrazne zvyšovať úrokové sadzby, ako sa všetci investori obávajú.

Naopak, ak sa potvrdí rýchlejšia a väčšia inflácia v mesiaci apríl v porovnaní s marcom, možno logicky očakávať, že nás čaká nepríjemný prepad klasických trhov, o kryptomenách nehovoriac. Ak sa potvrdí, že v apríli inflácia rástla, FED bude musieť v blízkej budúcnosti ešte agresívnejšie zvyšovať úrokové sadzby. Problematické je aj subjektívne presvedčenie investorov, že mesiac marec bol vrcholom celkovej inflácie. Pokiaľ FED toto vyvráti – a táto možnosť je skutočne reálna – v prípade kryptomien možno očakávať poklesy v miere, akej sme boli svedkami nedávno. Hladina 30 000 pre Bitcoin už nemusí byť len „nákupným snom“, ale blízkou skutočnosťou.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: 3 najhoršie scenáre, kam môže spadnúť cena Bitcoinu

Sme v medveďom trhu?

Otázka, ktorú rieši asi každý analytik, keď trhy klesajú. Z fundamentálneho hľadiska je o Bitcoin a kryptomeny čoraz väčší záujem. Z technického hľadiska Bitcoin zatiaľ vytvára vyššie minimá, čo znamená, že stále de facto rastieme. Pokiaľ Bitcoin nevytvorí nižšie minimum, technicky sa nachádza v rastúcom trende.

Poklesy na kryptomenových trhoch sú úplne bežné a Bitcoin ako volatilné aktívum ničím novým neprekvapil. Horšia je však silnejúca korelácia Bitcoinu s tradičnými trhmi. Pokiaľ by sme vstúpili recesie, a náznaky tu už sú, možno očakávať oveľa väčšie poklesy do úrovní, kde sme Bitcoin videli pred takmer dvoma rokmi. Fakty však zatiaľ nasvedčujú tomu, že sme neopustili býčí trend. Poklesy sú ale stále v hre.

Čítaj ďalej: Táto kryptomena rástla, keď celý trh klesal. Aké sú dôvody?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre