Zmenili v Číne postoj ku kryptomenám? – Čínsky súd komentoval Bitcoin!

Novinky Čína: Bitcoin má reálnu ekonomickú hodnotu,
Čína: Bitcoin má reálnu ekonomickú hodnotu, ,zdroj: www.shutterstock.com/Ms. Li
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nečakaná správa z ďalekého východu! Z Číny, ktorá už dávnejšie zaviedla „antikryptomenovú politiku”, prišla pozitívna správa. Najvyšší šanghajský súd vyhlásil Bitcoin za virtuálne aktívum, ktoré bude dokonca chránené čínskym právom. Súd okrem toho poznamenal, že najväčšia kryptomena má reálnu ekonomickú hodnotu!

Čína a Bitcoin

Šanghajský najvyšší ľudový súd vyhlásil, že Bitcoin sa kvalifikuje ako virtuálne aktívum chránené čínskym právom, a to aj napriek zákazu obchodovania s kryptomenami v Číne.

Mohlo by ťa zaujímať: Štátny dlh USA masívne rastie spolu s rizikom recesie

Súd zverejnil nasledovné oznámenie:

Šanghajský najvyšší ľudový súd dospel k jednotnému názoru na právne postavenie Bitcoinu a označil ho za virtuálny majetok. Bitcoin má ekonomickú hodnotu a zodpovedá rovnakým vlastnostiam ako nehnuteľnosti. Na jeho ochranu sa uplatňujú zákonné pravidlá vlastníckych práv”.  Ide o vôbec prvé vyhlásenie tohto druhu v Číne, ktoré sa pozitívne týka najväčšej kryptomeny.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptomeny sú v Číne zakázané

Vyhlásenie súdu sa týka kuriózneho prípadu človeka pod menom Cheng Mou. Ten 10. októbra 2020 podal žalobu na okresný ľudový súd v čínskej metropole, v ktorej požadoval, aby mu obžalovaný Shi Moumou vrátil jeho jeden celý Bitcoin.

Po zdĺhavom procese súd 23. februára 2021 rozhodol, že Shi musí Chengovi vyplatiť jeho Bitcoin do 10 dní od rozsudku. Shi to však odmietol uskutočniť, čo prinútilo Chenga, aby požiadal o ďalšie odškodnenie od miestneho súdu. Baoshanský súd následne zabezpečil sprostredkovanie medzi oboma stranami.

Právnik Liu Yang pre miestne médiá povedal, že vyhlásenie najvyššieho súdu bude mať veľký význam ako referenčné rozhodnutie pre spor týkajúci sa BTC, čo môže poslúžiť ako odrazový mostík pre ďalšie legálne spory okolo kryptomien.

Pripomíname, že koncom septembra 2021 Čínska ľudová banka zakázala akékoľvek transakcie s kryptomenami. Banka opísala kryptomeny ako nástroj, ktorý podporuje finančnú kriminalitu. Okrem toho sa banka obávala rizík pre finančný systém Čínskej ľudovej republiky. Inštitúcia ich taktiež opísala ako „špekulatívne aktívum”, čím spôsobila exodus ťažiarov, ktorí do tohto rozhodnutia tvorili najvyšší hash rate svetovej ťažby.

Čítaj ďalej: Kto trpí najviac počas medvedieho trhu? Začala ďalšia krypto-zima!