Bitcoin by rád dobyl Latinskú Ameriku

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Latinská Amerika by mohla byť pre kryptomeny jednou z kľúčových oblastí. V súčasnej dobe tu s finančnými problémami bojuje mnoho krajín. To môže tiež znamenať, že kedykoľvek môže zo strany štátu dôjsť k nejakému centrálnemu zásahu, ktorý by mohol veľmi negatívnym spôsobom ovplyvniť životy značnej časti obyvateľov.

Riešením situácie by mohli byť digitálne meny. Napriek tomu to Bitcoin nebude mať úplne jednoduché, prijatie a používanie kryptoaktív je v Latinskej Amerike zatiaľ relatívne nízke.

Bitka o Latinskú Ameriku

Finančné búrky nie sú v tejto oblasti žiadnou veľkou zvláštnosťou. Väčšina krajín na juh od americkej hranice má veľké finančné problémy. Extrémnym príkladom sú napríklad Venezuela a Argentína, kde sa hyperinflácia stala obrovským problémom. Nie je preto až tak veľkým prekvapením, že súčasný vývoj núti obyvateľov a spoločnosti hľadať nové možnosti, ako so situáciou bojovať. Práve kryptomeny môžu byť vhodným riešením hneď z niekoľkých dôvodov.

Spomeňme si napríklad na nedávny úspech kryptomien, ktorý získal veľkú pozornosť. Ide o Venezuelu, kde je súčasná situácia strašná. Dopyt po Bitcoinoch v posledných mesiacoch rastie a to napriek faktu, že krajina vydala svoju vlastnú kryptomenu. Bitcoin je totiž schopný pomôcť ľuďom zmeniť svoj život k lepšiemu. Vymaniť sa z vplyvu štátu a vlád nie je v týchto krajinách vôbec jednoduché. Preto nakupovanie a hromadenie kryptomien nezávislých na vláde môže byť dôležitým krokom k dosiahnutiu tohto cieľa.

Oblasť Latinskej Ameriky sa preto môže stať pre ďalší rozvoj Bitcoinu veľmi sľubnou a zaujímavou. Držanie BTC už dávno nie je záležitosťou iba bohatých ľudí. V niektorých krajinách sa to pomaly stáva záležitosťou obyčajného prežitia. To vykresľuje veľmi ponurý obraz… Na druhej strane však veľmi sľubný. Ak Bitcoin v týchto krajinách uspeje, celosvetová adopcia kryptomien sa náhle stáva omnoho pravdepodobnejšou.

Mohlo by vás zaujímať: (Politika) Venezuela – Príbeh o kolapse krajiny s najväčšími zásobami ropy na svete

Vlády nezávislé digitálne meny nevidia rady

Hoci (alebo práve preto) má Bitcoin v Latinskej Amerike obrovský potenciál, očakáva sa ťažká a neľútostná bitka. Venezuela vydala svoju vlastnú kryptomenu známu pod názvom Petro. Tá sa v uplynulých mesiacoch stala predmetom veľkého prieskumu a kontroverzie, pretože na rozdiel od BTC zostáva jej použitie v rodnej krajine zatiaľ nejasné. Spochybnenie tejto národnej meny môže pochopiteľne zvýšiť záujem o Bitcoin.

Tip redakcie: Petro – Štátna kryptomena Venezuely Petro je v predaji za BTC, LTC a 3 dôvody, prečo ju nekupovať

Zdá sa, že používanie domácich štátnych mien je v týchto krajinách pomaly na ústupe. Veľmi kolísavé výmenné kurzy fiat mien vytvárajú a prehlbujú nestabilitu. Výmenné kurzy pre cudzie meny sa môžu výrazne líšiť už v rámci jednej jedinej ulice. To samo osebe nepomáha žiadnej z týchto krajín vyhrať ich aktuálny finančný boj.

Bitcoin je v hľadáčiku latinskoamerických vlád. Obzvlášť ťažiari sú často cieľom vládnych intervencií, ktorú sú dôvodom treníc medzi ťažiarmi a vládou. To ale neznížilo dopyt po Bitcoinoch ako takých, práve naopak. Dostupné údaje dokazujú, že objem obchodov prostredníctvom LocalBitcoins rastie závratným tempom.

Súvisí s témou: Rusko a Venezuela dominujú v objemoch LocalBitcoins

Záver

Aktuálna situácia v niektorých latinskoamerických krajinách je skutočne alarmujúca. Môžu byť práve kryptomeny záchranou obyčajných ľudí? Adopcia a vôbec povedomie o digitálnych menách v tejto geografickej oblasti stále stúpa a potenciál ďalšieho rastu je tu obrovský. Držme tunajším obyvateľom palce, z výsledku ich boja môžeme nakoniec profitovať my všetci.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek.

Zdroj:
livebitcoinnews.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka