man

„Môj život je ako horská dráha, chvíľu som hore, chvíľu dole. Duša sa raduje aj plače. Mojou vierou je život a druhá šanca, ktorú som od neho dostal. Mojou vierou je splnený sen, za ktorým idem dlhou cestou s krásnym pocitom byť blízko dúhy a vnímať jej krásne farby, a skvelým pocitom, že som si splnil sen a dokázal to (zdroj).” Ako ste už pochopili, v tomto článku bude reč o technike využívajúcej afirmácie (slovensky tvrdenie, uistenie). Využiť ju môžete nech už ste kdekoľvek, na burze aj mimo nej.

V minulom diele ste čítali: Nový deň je každý deň, pretože každý deň je šancou na to, zmeniť seba aj svoj životný štýl.

Čo je afirmácia

Afirmácia je pozitívna myšlienka, slovo, tvrdenie, ktoré mení stuhnuté myslenie a môže nám pomôcť k úspechu a bohatstvu, resp. k zmene svojho života k lepšiemu. Postupne budeme pridávať ďalšie metódy a techniky, budete si z nich teda môcť vybrať to, čo vyhovujú práve vám, čo sa vám zapáči. Naša myseľ je záhadné a tajuplné miesto a my sme jej prieskumníci a tvorcovia. O nové poznanie by sme sa mali vedieť podeliť s pokorou a nenásilnou cestou svoje myšlienky ponúkať druhým.

Sila slova

Afirmácia je sebautvrdzujúca myšlienka alebo nahlas prenesená (popr. aj napísaná) veta. Pri tejto technike vlastne využívame moc slova vo svoj prospech. Možno ste už niekedy počuli, že slová majú moc. Je to naozaj tak. Opakovaním určitých tvrdení si môžete pomôcť, ale tiež uškodiť. Záleží iba na vás. Slovom môžeme čiastočne ovplyvniť aj druhých, najmä deti sú k tomu veľmi náchylné zo strany svojich rodičov a ďalších autorít.

Preč s negativitou

Práve túto silu pri afirmácii používame vo svoj prospech. Má to však svoje „ale“, a aby sme to dosiahli, tak je okrem iného potrebné urobiť jednu dôležitú vec. Je treba prestať používať afirmáciu, ktorá nám škodí. To je logické, a navyše je to aj jednoduchšie.

Pri použití afirmácie je nutné vedieť, kedy je vhodné túto techniku použiť, veriť, že funguje, a odhodlanie a súlad s tým, akú afirmáciu si opakujete. Oproti tomu, vyhýbanie sa negatívnym a škodlivým afirmáciám je intuitívne, pomerne ľahké a veľmi účinné. Jednoducho si prestanete myslieť a hovoriť veci ako: toto nezvládnem, som slabý, hlúpy, je to nemožné, stane sa niečo zlé a pod.

Negatívne myslenie môže byť u niekoho pomerne stuhnuté, a preto to môže ísť zo začiatku mierne ťažko. Ide o zlozvyk ako každý iný a jeho potlačenie teda vyžaduje nejaký ten čas. Ja odporúčam, aby ste si takú myšlienku vždy uvedomili a ihneď ju zahnali. Vhodné je vymyslieť si napr. krátku afirmáciu, ktorou škodlivú myšlienku „zmažete“ zo svojej mysle, kedykoľvek vás napadne. Niečo pravdivé, krátke a pozitívne.

Kedy afirmáciu použiť?

Iba vtedy, keď máte chuť to urobiť a prináša vám to dobrý pocit. Keď cítite, že vám to prospieva a skutočne plní svoj účel. Najvhodnejšia doba je skoro ráno alebo krátko pred spaním, ale keď sa naučíte afirmáciu používať kedykoľvek, aj počas práce či obchodovania na burze, tak z tejto metódy môžete dostať maximum. Ako už sme povedali, je možné využiť aj vhodnú chvíľu, ako je zahnanie negatívnych myšlienok, alebo naopak potvrdenie nejakej pozitívnej udalosti a pod.

Kedy afirmácie naopak nepoužívať?

Afirmácii sa určite vyhnite, ak vás práve spaľujú negatívne emócie, ako je hnev, extrémny smútok, tréma a pod. V takom prípade totiž nebudete schopní svojej pozitívnej afirmácii veriť, čo je zároveň asi najdôležitejšou podmienkou k tomu, aby vám akákoľvek afirmácia fungovala. V týchto prípadoch je lepšie použiť niečo iné, napríklad hlboký nádych a výdych. Ďalej ju prestaňte používať, ak vás to nebaví, neveríte tomu, alebo sa pri opakovaní cítite zle.

Pre koho to je?

Táto technika je vhodná pre každého, ale predovšetkým pre tých, ktorí si prajú zmenu k lepšiemu a sú pripravení a ochotní pre to niečo urobiť. Je to skrátka pre ľudí, ktorí cítia, že by im to mohlo prospieť a rozhodnú sa to skúsiť.

Ako vymyslieť vhodnú afirmáciu?

Mala by vystihovať vaše ciele či sny a dávať vám zmysel, mala by byť kompletná, ale zároveň nesmie byť príliš dlhá. Ideálne je, keď ju formulujete v prítomnom čase, teda: „už sa to stalo“, a nie „stane sa to v budúcnosti“. Nie „budem šťastný a bohatý“, ale „som šťastný a bohatý“.

A funguje to? Áno, pretože budete musieť okamžite upraviť seba aj svoje okolie tak, aby ste takto formulovanej afirmácii mohli veriť. Zároveň sústredíte svoje myšlienky na svoj cieľ, a to ovplyvní vaše rozhodovanie a chovanie žiadúcim smerom. Nehovoriac o skrytých silách, ktoré môžete aktivovať.

Záver

Slovo je zbraň, môže ničiť, ale môže tiež pomáhať a liečiť. Metód a techník, ktoré vám pomôžu k úspechu a bohatstvu, je mnoho. V tomto diele sme sa venovali afirmáciám, teda určitým sebautvrdzovacím tvrdeniam, ktoré si môžeme opakovať za účelom cítiť sa dobre a priblížiť sa k svojim snom a cieľom. Začať môže každý jednoducho tým, že zo svojej mysle odstránite škodlivé afirmácie a nebude si ich hovoriť nahlas, ani ich počúvať z úst druhých.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

Zdroje:
https://cs.wikipedia.org
http://www.afirmace.cz

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Chose

Super kombinácia krypto a toto krásne to spája preubudenich ludi