Rusko a Venezuela dominujú v objemoch LocalBitcoins

BITmarkets BITmarkets

LocalBitcoins nám slúži ako dobré meradlo na meranie spotreby Bitcoinov podľa jednotlivých krajín. Nová analýza využívania tejto stránky však berie do úvahy fakty, ktoré boli predtým prehliadnuté.

P2P trading

Väčšina aktivít spojených s Bitcoinom sa uskutočňuje prostredníctvom regulárnych online zmenární. Údaje pre jednotlivé krajiny sú však ťažko dosiahnuteľné. Vďaka LocalBitcoins môžeme porovnávať objem zmenených Bitcoinov podľa krajiny.

Všeobecne by malo platiť, že nárast vyžívania LocalBitcoins naznačuje vyšší dopyt po kryptomenách v danej krajine. Pokles využívania metódy tejto spoločnosti však môže znamenať aj to, že trh je vyspelejší a smeruje skôr k licencovaným burzám, čo sa predtým nebralo do úvahy.

Dáta takisto neobsahujú kľúčové údaje, akými sú napríklad objemy v USD (k dispozícii sú len údaje v miestnej mene a v BTC). Je preto naďalej zložité hovoriť o akýchkoľvek súčasných trendoch.

Čisto len peniaze

Ak ide čisto len o hotovosť, zo všetkých krajín v pomyslenej tabuľke dominuje Rusko, a to s viac než štvrtinou objemov z celej spoločnosti LocalBitcoins (26,5 %). Druhá v poradí je Venezuela, ktorá zaberá menej než polovicu objemu, a to v porovnaní s Ruskom (12,2 %). USA za Venezuelou málinko zaostáva (11,8 %).

Také výsledky sú celkom pochopiteľné. Rusko nemá v súčasnosti žiadne oficiálne regulácie. Avšak zdá sa, že nová legislatíva je už na ceste. Z dôvodu tamojšej absencie zákonov sa tak omnoho viac obchodov s Bitcoinom uskutočňuje prostredníctvom LocalBitcoins. Aktuálne problémy Venezuely s hyperinfláciou a s menovou nestabilitou takisto robia svoje.

Vzhľadom na to, že objem platformy závisí na počte obyvateľov, vidíme zmenu pozície na prvých dvoch miestach pomyslenej tabuľky. Na rozdiel od Ruska totižto Venezuela vykazuje dvojnásobnú hodnotu objemu LocalBitcoins na obyvateľa. Aj napriek veľkým objemom tradingu prostredníctvom LocalBitcoins však v oboch krajinách existujú ľudia, ktorí o kryptomenách nemajú ani poňatia.

Záver

Zdá sa, že je isté, že sa Bitcoin stáva dôležitým faktorom v krajinách s rozvíjajúcou sa ekonomikou, zatiaľ čo západné krajiny skôr smerujú k regulácii a k adopcii. USA, Spojené kráľovstvo a Austrália momentálne tvoria len 19 % objemov LocalBitcoins, zatiaľ čo v júli 2013 sa táto hodnota blížila k 90 %.

Zdroj:
bitcoinist.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michael.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.