Tieto coiny boli/budú zalistované na burzy Binance a Coinbase

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Zalistovanie, teda vytvorenie obchodného páru na burze je pre každú kryptomenu veľký krok. Ide o mimoriadne dôležitý moment, ktorý ju môže dostať do širšieho povedomia komunity a tým pádom dvihnúť jej cenu. Nie je žiadnym tajomstvom, že niektoré burzy si za pridanie kryptomeny na svoju platformu nechajú zaplatiť nemalé finančné prostriedky.

V konečnom dôsledku však dev team, alebo organizácie stojace za danou kryptomenou takmer vždy benefitujú. Nižšie vám prinášame zaujímavé coiny, ktoré sa objavili, respektíve sa v blízkej dobe objavia na známych kryptoburzách. Máte do nich zainvestované a zveziete sa na potenciálnom náraste ceny, alebo vo vašom portfóliu ešte chýbajú?

Holo

Keď sa relatívne neznámy altcoin dostane na veľkú burzu, takmer vždy to sprevádza jeho nárast na cene. Posledným dôkazom toho je kryptomena Holo (HOT). Tá sa po oznámení o zalistovaní na Binance zhodnotila o 45%. Kým pred pridaním bola obchodovaná za 0.00066 USD, v čase písania článku už pomaly atakuje hranicu 0.001 USD.

Zaujímavý je aj denný volume, ktorý sa v drvivej väčšine presunul z burzy IDEX na Binance. Aktuálne sa na nej zobchoduje viac ako 70% denného objemu HOT.

Kryptomena Holo, ktorá počas svojho ICO vyzbierala 30 200 ETH, sa charakterizuje ako platforma pre vytváranie distribuovaných peer to peer aplikácií.

Basic Attention Token

Rovnako ako v prípade Holo, aj Basic Attention Token (BAT) zaznamenal nárast na svojej hodnote po tom, ako bol zalistovaný na kryptoburzu Upbit. Kým pred pridaním obchodného páru na vyššie zmienenú burzu sa BAT obchodoval približne za 0.33 USD, po zalistovaní jeho cena vzrástla na 0.421 USD. Aj v tomto prípade sa majoritná časť denného volume presunula na Upbit, kde tvorí 55% všetkých obchodov tejto kryptomeny.

Spolu s Basic Attention Token pridala táto Kórejská kryptoburza aj ďalšie dva tokeny: AdToken (ADT) and AdEx (ADX).

Basic Attention Token (BAT) je decentralizovaná digitálna reklamná open source platforma, založená na báze Ethereum, ktorú vynašiel spoluzakladateľ Mozilly a Firefoxu, Brendan Eich. Hlavným zameraním tohto projektu je inzerovanie reklám na blockchain platforme, ktorá umožňuje pomocou prehliadača Brave sledovať aktivitu používateľov a podľa toho odmeňovať návštevníka, ako aj tvorcu obsahu BAT tokenmi.

Veľké veci chystá aj Coinbase

Jedna z najpopulárnejších kryptobúrz – Coinbase, nedávno oznámila, že v blízkej budúcnosti zvažuje zalistovanie ďalších kryptomien na svoju obchodnú platformu. Konkrétne ide o Cardano (ADA), Stellar (XLM), Ox (ZRX), Basic Attention Token (BAT) a ZCash (ZEC). Svoj zámer zverejnila prostredníctvom Twitteru a aj na svojom blogu, kde hovorca uviedol:

“Tento oznam publikujeme interne v rámci spoločnosti Coinbase a zároveň aj pre verejnosť, aby sme boli voči naším zákazníkom transparentní ohľadom pridávania nových kryptomien na našu burzu. Na rozdiel od prebiehajúceho procesu pridávania ETC, ktoré je technicky veľmi podobné Etheru, bude zalistovanie týchto kryptomien vyžadovať dlhší proces. V tomto momente teda nemôžeme 100% zaručiť, že sa nám podarí integrovať všetky zmienené kryptomeny.”

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Coinbase aktuálne ponúka obchodné páry pre Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin, pričom v bíizkej dobe sa má pridať Ethereum Classic. Z ERC-20 tokenov, majú podla burzy najreálnejšie šance byť pridané medzi prvými 0x a BAT.

Ako sme mohli vidieť v prípade Holo a BAT, ktoré boli zalistované na Binance, respektíve na Upbite, je vysoký predpoklad, že pridanie vyššie zmienených kryptomien na Coinbase posunie ich cenu podstatne vyššie.

Ponúka sa teda priestor pre špekuláciu na rast ceny po zalistovaní. Ak ich už vlastníte, ostáva si len počkať na oznam o pridaní na Coinbase, trafiť vrchol a podľa vlastného uváženia časť odpredať.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
zycrypto.com
globalcoinreport.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka