Firma Binance Labs vytvorila nový inkubátor – bude pomáhať začínajúcim kryptoprojektom

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomenovú burzu Binance nemusíme predstavovať nikomu. Ide o jednu z najviac rozšírených a používaných búrz na svete, pričom jej hodnota a úspech závratne rastie. Binance preto nezaháľa a snaží sa “ovládnuť” čo najviac z novo vznikajúceho sektoru. Práve preto tím Binance vytvoril takzvaný Binance Labs, ktorý bude teraz pomáhať novým projektom v kryptosvete.

Inkubátor pre nové kryptomenové projekty

Binance Labs iba nedávno oznámili, že ich inkubátor bude pomáhať novým tímom a startupom zo sveta kryptomien. Ide o 10-týždňový program, ktorého cieľom je pomôcť začínajúcim tímom a startupom dostať čo najviac z počiatkov.

The Binance incubation program (Inkubačný program Binance), poskytne 500 000 dolárov projektom, ktoré si vyberie. Na oplátku si Binance Labs pýta 10% zo všetkých tokenov alebo podiel v spoločnosti. Pochopiteľne je v tomto programe zahrnutý aj mentoring od ľudí, ktorí sú v tomto sektore zbehlí a majú veľa skúseností.

Dôležitou súčasťou bude zohrávať aj „meno a kontakty,” ktoré ma Binance. Burza sa totižto bude snažiť vytvoriť pre projekty čo najlepšiu a najväčšiu komunitu ľudí a to prostredníctvom rôznych networking udalostí, ktoré by sa mali dokonca diať na týždennej báze. Na tieto udalosti by mali byť vždy pozvaní rôzni investori, ale ja ľudia, ktorí by mohli projektu pomôcť. Rovnako budú môcť tímy prezentovať svoje projekty pred významnými investormi a potencionálnymi partnerskými spoločnosťami a projektami v podobnom (startup) štádiu.

Podpora pre projekty úplne vo všetkom

Binance Labs sa skutočne bude snažiť vytvoriť čo najprofesionálnejšie podmienky. Preto bude okrem spomenutých finančných prostriedkov ponúkať aj technologickú podporu, marketing, PR, právnu podporu a fundraising. Prihlášky pre prvé kolo projektov sa uzatvárajú 14.septembra. Následne sa 8.októbra v San Franciscu stretnú projekty z celého sveta, ktoré boli spoločnosťou Binance vybrané.

Záver

Kryptomenových inkubátorov zatiaľ nie je tak veľa. Práve preto je aktivita tejto burzy aj týmto smerom obdivuhodná. Na druhú stranu treba povedať, že takýto krok treba brať s určitým odstupom, pretože ak by sa burze Binance podarilo podporiť 5-6 väčších projektov, ktoré by naozaj uspeli, stal by sa z Binance monopol v kryptomenovom svete. A to je to posledné, čo kryptomeny potrebujú. Bola by totižto veľký chyba, keby sa technológia propagujúca decentralizáciu dostala pod nadvládu jednej spoločnosti. Preto treba byť aj v tomto smere veľmi opatrný a dúfať, že Binance svojimi skutkami nemá v pláne ovládnuť kryptosvet.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj:
cryptovest.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.