Bank of America vidí v sieti Solana väčšiu budúcnosť ako v sieti Ethereum!
Bank of America vidí v sieti Solana väčšiu budúcnosť ako v sieti Ethereum! ,zdroj: www.shutterstock.com/IvanBabydov

Hlavný stratég druhej najväčšej banky v Spojených štátoch uviedol, že Solana je pripravená vziať si kúsok z podielu na trhu od siete Ethereum! Verí, že sa tak stane vďaka výhodám nízkych transakčných poplatkov, škálovateľnosti a jednoduchosti použitia siete Solana.

Mohlo by ťa zaujímať: JPMorgan prieskum – iba 5 % verí, že Bitcoin dosiahne 100 000 $ v roku 2022

Solana má budúcnosť, tvrdí stratég v Bank of America

Vysokopostavený stratég digitálnych aktív v Bank of America, Alkesh Shah, predpovedal, že konkurent druhého najväčšieho hráča vo svete kryptomien, Solana, by sa mohol stať „ako VISA, ale v ekosystéme kryptomien“.

Sieť Solana bola spustená v roku 2020 a odvtedy si stihla obsadiť miesto v rebríčku TOP 10 najväčších kryptomien. Trhová kapitalizácia je momentálne viac ako 47 miliárd dolárov a cena tokenu SOL je momentálne cca 150 dolárov. ATH mince SOL dosiahol slušných 260 dolárov.

Mnohí kritici však tvrdia, že rýchlosť prichádza na úkor decentralizácie a spoľahlivosti, no stratég si myslí, že sieť má viac výhod ako nevýhod.

Alkesh Shah okomentoval sieť Solana nasledovne:

„Schopnosť siete poskytovať vysokú priepustnosť, nízke náklady a jednoduché použitie optimalizuje blockchain pre prípady spotrebiteľského použitia, ako sú napríklad mikroplatby, DeFi, NFT, decentralizovaná sieť (Web 3.0) či rôzne online hry.“

Ďalej naznačuje, že SOL si už nejakú dobu berie „kúsok z podielu“ na trhu od Etherea pre nízke poplatky, jednoduché použitie a škálovateľnosť. Na druhej strane Ethereum môže byť zaradené do kategórie ako „sieť s vysokými hodnotami za transakcie. ETH uprednostňuje decentralizáciu a bezpečnosť, ale na úkor škálovateľnosti, čo viedlo k obdobiam preťaženia siete a transakčným poplatkom, ktoré sú dosť často vyššie ako hodnota odosielanej transakcie,“ tvrdí stratég.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Sieť môže slúžiť ako VISA vo svete kryptomien

Predstaviteľ Bank of America porovnáva sieť so spoločnosťou VISA, ktorá spracuje v priemere 1 700 transakcií za sekundu (TPS), avšak Solana je schopná zvládnuť viac ako 24 000 TPS. Ethereum momentálne zvláda okolo 12 TPS na hlavnej sieti, zatiaľ čo Solana sa môže pochváliť limitom približne 65 000 TPS.

Je potrebné taktiež pripomenúť, že Solana zažila za posledné mesiace viacero problémov, ako napríklad problémy s výberom, ktoré potvrdila aj kryptoburza Binance.

Na sieti Solana sa koncom minulého roku taktiež odohral kybernetický útok. Výkon blockchainu spoločnosti Solana bol zasiahnutý útokom DDoS. Ten sa vo všeobecnosti týka veľkého počtu koordinovaných zariadení alebo botnetu, ktoré zahltia sieť falošnou prevádzkou, aby ju prerušili. Sieť taktiež zažila 17-hodinový výpadok pre aktivitu hromadného botovania počiatočnej ponuky DEX (IDO) na platforme DEX Raydium založenej na Solane.

Čítaj ďalej: Miliardár Jeff Gundlach varuje pred recesiou v roku 2022 – neodporúča nakupovať Bitcoin!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre