CEO burzy Binance Changpeng Zhao
CEO burzy Binance Changpeng Zhao. Zdroj: Google

Generálny riaditeľ najväčšej kryptomenovej burzy Binance, Changpeng Zhao, sa v novoročnom videu vyjadril k budúcnosti centralizovaných systémov, sektoru DeFi a taktiež rôznych podvodných projektov.

Ako vidí situáciu Zhao?

V novoročnom videu s názvom „Hot Seat“ sa generálny riaditeľ burzy Binance vyjadril, že centralizované burzy, ako napríklad Binance, určite nezmiznú.

„Dnes stále potrebujeme centralizované systémy na integráciu s tradičným finančným priemyslom, aby sme mohli priniesť peniaze do a z kryptografického sektoru.“

Prečítaj si tiež: Ako funguje a čo ponúka Binance karta?

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Podľa šéfa burzy Binance je trh s kryptomenami stále na začiatku dlhej cesty. Negatívom je podľa neho obrovská zraniteľnosť systému voči hackerom, Ponziho schémam a rôznym podvodom.

Medzi takéto projekty bezpochyby patrí aj token Squid Game, ktorý krátko pred dumpom zaznamenal zisk 45 000 %. Burza Binance sa začiatkom novembra začala zaujímať o vyšetrovanie tohto podvodného „pump and dump“ projektu s hlavným cieľom vypátrania prostriedkov.

„Binance uvádza asi šesťsto alebo sedemsto mincí z pravdepodobne 6 miliónov mincí. Takže len jedna z 10 000 mincí, ktoré boli kedy vytvorené, sa dostane do zoznamu Binance. To je asi 0,01 % a to je extrémne malé číslo.“

Binance aktuálne disponuje viac ako 90 miliónmi používateľov na celom svete. Burza má našliapnuté na ďalší významný rok. Svedčí o tom aj nedávne prijatie zo strany regulačných orgánov v Kanade a Bahrajne.

Changpeng Zhao na záver uviedol, že bude naďalej hodlovať svoje obľúbené mince, a to BNB a BTC. Rok 2022 bude preňho rokom tvrdej driny.