JPmorgan prieskum bitcoin
JPmorgan prieskum bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

Jedna z najväčších investičných bánk na svete má svoje predpovede cien BTC pripravené na rok 2022. V nedávnom prieskume sa JPMorgan Chase spýtal svojich klientov: Kde vidíte obchodovanie s bitcoinmi na konci roka 2022? Len 5 % uviedlo, že digitálna minca dosiahne 100 000 USD. 9 % uviedlo, že prekoná predchádzajúce historické maximum a dosiahne viac ako 80 000 USD.

Banka je známa svojím bohatým klientským portfóliom. Zatiaľ čo niektorí bitcoinoví býci môžu uvítať správu, že 14 % klientov JPMorgan očakáva minimálne dvojnásobný nárast, nie je to ohňostroj, na aký je trh kryptomien zvyknutý.

Celkovo je však prieskum vo všeobecnosti pozitívny. Väčšina klientov (55 %) vidí obchodovanie s BTC na konci roka za 60 000 USD alebo viac. Iba jedna štvrtina očakáva, že ceny klesnú pod 40 000 USD.

Prieskum
Prieskum. Zdroj: J.P. Morgan

Nikolaos Panigirtzoglou, autor výskumnej správy, uviedol:

„Náš ukazovateľ pozície Bitcoinu založený na futures BTC vyzerá prepredane. Reálna hodnota mince je medzi 35 000 – 73 000 USD, v závislosti od toho, čo investori predpokladajú.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Bitcoin analýza – cena stále na supporte. Aký je býčí target v prípade odrazu?

JPMorgan sa stále viac angažuje

Skupina, ktorá spravuje aktíva v hodnote viac ako 2,6 bilióna dolárov, sa čoraz viac angažuje v priestore kryptomien. A to najmä od uvedenia vlastného JPM Coinu v roku 2019. Ako súčasť veľkej štvorky amerických investičných bánk vzdeláva svojich zákazníkov a investorov o výhodách a nevýhodách Bitcoinu od júla 2021.

V septembri minulého roka generálny riaditeľ JPMorgan, Jamie Dimon, zmiernil svoj postoj k Bitcoinu. Zdieľal, že Bitcoin by mohol dosiahnuť 10x za päť rokov, ale stále si žiadny nekúpi.

Mohlo by ťa zaujímať – Bude mať Bitcoin inteligentné zmluvy? Najnovší počin blockchainu Internet Computer ukazuje, že áno.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre