Polygon (MATIC) čaká další týždeň dlhodobo očakávaný update
Polygon (MATIC) čaká další týždeň dlhodobo očakávaný update,zdroj: www.shutterstock.com/FurkanCubuk

Vývojári rýchlo rastúcej siete Polygon prichádzajú s inováciou. „The Polygon London Hardfork“, ktorý spustí spaľovanie tokenov MATIC, sa uskutoční už 18. januára 2022!

Predstavitelia Polygonu oznámili, že očakávaný upgrade, tzv. „Ethereum Improvement Proposal (EIP) 1559“, sa spustí na hlavnej sieti už budúci týždeň.

Polygon London Hardfork je pripravený k spusteniu!

Projekt, ktorý je pôvodom z Indie, v oficiálnej správe oznámil, že aktualizácia, ktorá spustí spaľovanie tokenov MATIC, je naplánovaná na 18. januára 2022 o 9:00 (slovenského času) na hlavnej sieti.

Mohlo by ťa zaujímať: Miliardár a fanúšik Dogecoinu Mark Cuban : „Bitcoin nikdy nebude zárukou proti inflácii“

Upgrade EIP-1559, bežne známy ako tzv. „londýnsky hardfork“, podľa vývojárov kompletne zmení fungovanie trhu s poplatkami na sieti Ethereum. Eliminuje aukciu prvej ceny ako hlavný mechanizmus výpočtu poplatkov a zavádza diskrétny základný poplatok, ktorý sa bude spaľovať, a nie platiť ťažiarom.

Hoci táto zmena neznižuje transakčné poplatky, ktoré sa riadia pomocou dopytu a ponuky, umožňuje to však používateľom lepšie odhadnúť náklady a znížiť počet používateľov, ktorí na tom preplácajú.

Tieto zmeny však budú mať ďalekosiahle účinky na všetky zainteresované strany Polygonu. Týka sa to držiteľov alebo „hodlerov“ tokenov MATIC, validátorov, vývojárov decentralizovaných aplikácií (dApps) a ostatných používateľov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Ako to ovplyvní token MATIC?

MATIC má fixnú ponuku 10 miliárd tokenov, akékoľvek zníženie počtu dostupných mincí bude mať na aktívum deflačný účinok.

Tím projektu taktiež poznamenal, že ich analýza dospela k záveru, že ročné spálenie MATIC by predstavovalo 0,27 % z celkovej ponuky tokenu, teda asi 27 miliónov MATIC.

Pre používateľov dApps v obnovenej EIP-1559 sieti vylepší výhody využívania ešte nižších poplatkov. Avšak k dispozícii bude menej tokenov.

Deflácia bude prospešná pre overovateľov či „delegátov“, pretože ich odmeny za spracovanie transakcií v sieti Polygon sú denominované v tokenoch MATIC.

Okrem toho budú mať zmeny za následok menej tzv. „spamových transakcií“ a menšie preťaženie siete, keďže základný poplatok sa po zaplnení bloku na sieti automaticky zvýši.

Projekt Polygon je poslednú dobu veľmi aktívny a celkom často sa o ňom v kryptokomunite hovorí ako o veľmi sľubnom projekte, ktorému mnohí dávajú veľké nádeje. Avšak je potrebné pripomenúť, že prednedávnom vývojári zistili a operatívne opravili chybu, ktorá ohrozila tokeny MATIC v hodnote viac ako 24 miliárd dolárov. 2 milióny dolárov v prepočte sa však zachrániť nepodarilo, keďže hacker bol šikovnejší a navždy sa s nimi vytratil.

Čítaj ďalej: Dosiahne Bitcoin konečne hodnotu 100 000 USD a aký bude rok 2022 pre kryptomeny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre