Miliardár Jeff Gundlach varuje pred recesiou a momentálne neodporúča nakupovať Bitcoin!
Miliardár Jeff Gundlach varuje pred recesiou a momentálne neodporúča nakupovať Bitcoin!,zdroj: www.shutterstock.com/PTPictures

Generálny riaditeľ spoločnosti Doubleline Capital Jeffrey Gundlach, známy taktiež aj ako „kráľ dlhopisov“, varuje pred recesiou počas roku 2022. Okrem toho tiež neodporúča nakupovať Bitcoin v súčasnej hodnote; nákup odporúča pod úrovňou 30 000 amerických dolárov!

Mohlo by ťa zaujímať: Autor najsledovanejšieho podcastu, Joe Rogan, vkladá do kryptomien obrovskú nádej

Jeff Gundlach to nevidí dobre

Jeffrey Edward Gundlach je americký investor a zakladateľ investičnej spoločnosti DoubleLine Capital LP. Spoločnosť spravuje aktíva v hodnote viac ako 137 miliárd dolárov. Často ho označujú ako „kráľ dlhopisov“, keďže bol tak označený v roku 2011 na titulke novín Barron’s ako „The New Bond King“.

Jeffrey Gundlach v rozhovore pre Yahoo Finance varoval pred recesiou, ktorá podľa jeho názoru nastane počas tohto roka. Vyjadril sa taktiež aj k tomu, či by podľa neho mali investori nakupovať Bitcoin.

Gundlachovi bola položená otázka, či do roku 2023 nastane recesia. Miliardár na to odpovedal takto:

„Osobne si myslím, že trh s dlhopismi už ukazuje dosť indikátorov recesie. Do roku 2023 sa to zdá byť veľmi pravdepodobné.“

Gundlach ďalej varuje: „Nemyslím si, že veľa predstaviteľov FED-u, ekonómov a investorov oceňuje skutočnosť, že ekonomika neustále klesá pri nižších a nižších úrokových sadzbách. Takže si myslím, že ak FED zvýši sadzby aspoň štyrikrát, vtedy uvidíme množstvo recesných signálov. Je však pravdepodobné, že v už neskoršej časti roku 2022 môže prísť recesia.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Čo si myslí miliardár o Bitcoine?

Pokiaľ ide o BTC, Gundlach zdôraznil, že táto kryptomena je skôr pre špekulantov. S odvolaním sa na nedávne pohyby cien Bitcoinu uviedol:

„Osobne by som v súčasnosti neodporúčal Bitcoin. Možno by ste si ho mali kúpiť, keď bude stáť 25 000 dolárov.“

Generálny riaditeľ spoločnosti Doubleline poznamenal, že nikdy nevlastnil žiadny BTC či iné kryptomeny, a priznal, že to jednoducho nie je v jeho DNA. „Dlhopisy sú to, v čom sa vyznám. Nie som ten typ investora, ktorý by investoval do kryptomien,“ dodal.

Obavy prichádzajú aj od ostatných vplyvných ľudí v tomto odvetví. Napríklad kryptoskeptik a generálny riaditeľ JPMorgan, Jamie Dimon, v pondelok povedal, že Federálny rezervný systém bude podľa všetkého musieť tento rok zvýšiť krátkodobé úrokové sadzby viac ako štyrikrát. Sám riaditeľ povedal, že „je možné, že inflácia je horšia, ako si ľudia myslia. Osobne by som bol prekvapený, keby to boli len štyri navýšenia v roku 2022.

Začiatkom tohto mesiaca profesor financií na rešpektovanej Whartonskej univerzite v Pennsylvánii varoval pred infláciou a predpovedal, že FED zvýši sadzby viackrát, ako ľudia očakávajú.

Čítaj ďalej: Predseda SEC-u Gary Gensler upozorňuje na to, ako väčšina kryptomenových projektov obchádza pravidlá

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre