Bank of America BTC
Bank of America BTC. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

Bank of America Corporation (BoA) zverejnila správu o výskume, ktorá ponúka býčí výhľad pre dlhodobé perspektívy BTC a kryptomien. Správa publikovaná 4. októbra dcérskou spoločnosťou BoA, spoločnosťou BofA Securities, ponúka detailné hodnotenie sektora digitálnych aktív. Zdôrazňuje inovácie prebiehajúce v sektoroch DeFi a NFT.

Správa tvrdí, že trhová kapitalizácia sektora kryptomien v objeme 2,15 bilióna dolárov je príliš veľká na to, aby sme ju mohli ignorovať. Zdôrazňuje, že ekosystém digitálnych aktív sa vyvinul tak, aby zahŕňal oveľa viac než len Bitcoin.

Správa charakterizuje sektor ako:

  • tokeny, ktoré fungujú ako operačné systémy
  • decentralizované aplikácie (DApps) bez sprostredkovateľov
  • stablecoiny viazané na fiatové meny
  • digitálne meny centrálnych bánk (CBDC), ktoré majú nahradiť národné meny
  • NFT umožňujúce prepojenia medzi tvorcami a fanúšikmi

,,Pre nás digitálne aktíva nie sú o platbách ako takých. Ide o novú počítačovú paradigmu – programovateľný počítač, ktorý je dostupný kdekoľvek a komukoľvek a je vo vlastníctve miliónov ľudí na celom svete.“

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Mohlo by ťa zaujímať – Miliardár a bitcoinový optimista Chamath Palihapitiya verí, že Bitcoin nahradil zlato!

Sektor kryptomien a BTC exponenciálne rastie

Správa BofA poznamenala, že rizikový kapitál v sektore kryptomien a blockchainu sa v roku 2021 dramaticky zvýšil. Viac ako 17 miliárd dolárov investovaných do priemyslu v prvej polovici tohto roka je viac ako trojnásobkom 5,5 miliardy dolárov vložených do tohto sektora v priebehu celého roka 2020.

Správa tiež poukázala na nedávne prudké nárasty adopcie kryptomien a odhaduje, že 221 miliónov používateľov na celom svete obchodovalo s kryptomenou alebo používalo blockchain v júni 2021 – v porovnaní so 66 miliónmi v máji 2020.

Keď sa pozrieme na NFT, BoA uvádza, že prudký rast tohto sektora dokonca zaskočil veteránnych užívateľov kryptomien. Zdôrazňuje, že trh OpenSea v prvej polovici roku 2021 vygeneroval viac ako 2,5 miliardy dolárov.

Správa však varovala pred volatilitou spojenou s rodiacim sa sektorom NFT. Uvádza, že zvýšené riziká v tomto segmente je potrebné úplne pochopiť, aby mohli NFT dosiahnuť skutočné prijatie.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – cena narazila na rezistenciu, čaká nás mierny pokles?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre