BTC narazil na rezistenciu. Zdroj: Shutterstock.com
BTC narazil na rezistenciu. Zdroj: Shutterstock.com/Tapati Rinchumrus

BTC dosiahol nové lokálne maximum na hodnote 49 225 $. Následne poklesol na support MA21. Podarí sa mu ho udržať? Rastúci trend totižto stratil na sile, čo potvrdzuje mnoho indikátorov a aj cena samotná. Napriek tomu však dominancia stále udržuje hodnotu na 42,31 % v čase písania článku. Altcoiny teda vyčkávajú na ďalšie pohyby Bitcoinu.

Bitcoin sa zastavil na pásme rezistencie point of control, ktoré sa nachádza na hodnote 47 965 $. Táto rezistentná zóna zatiaľ nebola prekonaná a cena testuje MA21. Ak MA21 neudrží, tak najbližší support sa nachádza na zóne okolo 44 600 $. Cena by otestovala predošlú rezistenciu ako support a navyše aj predošlé lokálne maximum.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Začiatočník? Nevadí! V našej VIP skupine sa okrem prvého nákupu kryptomien naučíš ziskovo obchodovať na burze a staneš sa profesionálnym obchodníkom. Čaká ťa viac ako 15 kurzov a 200 hodín vzdelávania. Navyše v rámci členstva získaš kompletný prístup k 50 analýzam a všetkým našim otvoreným obchodom. To všetko len od 40 EUR na mesiac. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC, ETH, MATIC, SOL – ceny sú na rezistenciách, prekonajú ich?

BTC narazil na rezistenciu

Ak by cena nakoniec dokázala vytvoriť odraz už skôr ako na 44 600 $, tak by sme pravdepodobne point of control prerazili. Na to však potrebujeme vyššie býčie objemy, ktoré zatiaľ chýbajú. V býčom scenári sa kľúčová rezistetná zóna nachádza medzi 51 400 $ až 53 000 $. Nachádza sa tu rezistencia validná od ATH. Navyše na 53 000 $ sa vyskytuje aj predošlé dlhodobé maximum. Kým ho cena neprekoná, tak primárny trend nebude zmenený.

Ak by cena dosiahla vyššie maximum ako 53 000 $, tak po prvýkrát od ATH by vzniklo vyššie dlhodobé lokálne maximum. RSI taktiež ukazuje negatívnu divergenciu vo fáze prekúpenosti, čo je medvedí signál a hovorí o vychladnutí trendu.

Mohlo by ťa zaujímať – Švajčiarsko schválilo prvý kryptomenový fond – kto každý sa môže zapojiť?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre