Kryptomeny
Kryptomeny. Zdroj: Shutterstock, eamesBot

Po pomerne slabom období typickom pre september sa konečne zdá, že sa kryptomeny prebúdzajú do pozitívnejšieho obdobia. Potvrdzujú to aj posledné správy o záujme inštitucionálnych investorov.

Prečítaj si tiež: Bitcoin whales sa znovu prebudili – môže to značiť ďalšie pokračovanie rastu

Záujem o kryptomeny rastie

K situácií o stave kryptomien sa pred nedávnom vyjadrila aj spoluzakladateľka portálu BlockFi, Flori Marquez. Podľa jej slov je na trhu stále viac spoločností, ktoré ponúkajú produkty zamerané na kryptomeny.

„Myslím si, že hlavnou otázkou v súčasnosti je, či by sa s produktmi, ktoré fungujú vo sfére kryptomien, malo zaobchádzať rovnako ako s inými finančnými produktami.”

Záujem štátnych inštitúcií a orgánov je pre kryptomeny veľmi pozitívnym krokom. Flori Marquez taktiež dodala, že súčasný stav je úplne odlišný ako v minulosti. Získať financovanie pre kryptomenové produkty je dnes omnoho jednoduchšie.

„Vtedy existovali tzv. kryptomenový rizikoví investori, ktorí sa vo všeobecnosti zameriavali na blockchain a nerozumeli finančným produktom.”

Podľa spoluzakladateľky BlockFi je pre spoločnosti aktuálne dosť dôležité, aby vo svojom portfóliu mali produkty zamerané na kryptomeny.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prieskum hovorí jasne

Pred nedávnom sa v správe spoločnosti Fidelity objavili výsledky prieskumu, podľa ktorého až 7 z 10 inštitucionálnych investorov plánuje v budúcnosti investovať do kryptomien. Podľa Marquezovej tu však stále pretrváva strach a obavy z regulácie.

Týždenná správa spoločnosti CoinShares ukazuje, že nedávny čínsky zákaz spôsobil výbornú príležitosť na nákup. K 27. septembru bol zaznamenaný prílev približne 95 miliónov USD. Celkový objem aktív inštitucionálnych investorov tak predstavuje 52,64 miliónov USD.

Spoločnosti s krypto produktmi
Prieskum investorov do kryptomien. Zdroj: CryptoCompare
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre