Alibaba zakazuje minere
Alibaba zakazuje minere. Zdroj: Shutterstock.com/24K-Production

Čínsky gigant elektronického obchodu Alibaba je ďalšou spoločnosťou, ktorá zabalí svoje služby súvisiace s kryptomenami. Reaguje tak na prebiehajúce zákazy voči kryptomenám v Číne.

Alibaba v pondelok oficiálne oznámila, že jej platforma 8. októbra zakáže predaj minerov na kryptomeny a pozastaví kategórie pre minerov a príslušenstvo.

Okrem zastavenia predaja zariadení na ťažbu kryptomien Alibaba uloží zákaz používania svojich platforiem na predaj veľkých kryptomien ako Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC), ako aj menších coinov ako Quark (QRK).

Nové obmedzenia sa netýkajú hardvérov a softvérov súvisiacich s ťažbou kryptomien, ako aj príslušné návody, príručky a stratégie.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – cena pokračuje sideway, podarí sa udržať support 41 000 $?

Ako bude Alibaba sankciovať?

Všetci predajcovia, ktorí budú po 15. októbri pokračovať v zaraďovaní minerov kryptomien alebo príslušných produktov na platformy Alibaba, budú podľa príslušných pravidiel sankcionovaní, upozornila firma v podrobnom popise nových obmedzení. Niektoré z uvedených sankcií zahŕňajú:

  • blokovanie obchodov
  • zmrazenie a zatvorenie účtov obchodníkov za úmyselné obchádzanie nových pravidiel

Firma poznamenala, že najnovšie zmeny politiky sú reakciou na problémy s dodržiavaním zalistovania produktov a manipulácie s transakciami.

K oznámeniu došlo potom, čo čínska vláda oznámila súbor nových opatrení na boj proti prijatiu kryptomien. Dňa 24. septembra vyhlásila všetky transakcie súvisiace s kryptomenami v krajine za nezákonné. V reakcii na obnovený zákrok proti kryptomenám reagovali veľké kryptoburzy ako Binance a Huobi. Tie následne zastavili niektoré služby v Číne, zatiaľ čo Sparkpool, druhý najväčší ťažobný pool ETH, oznámil úplné prerušenie prevádzky.

Prečítaj si taktiež – BTC je v Salvádore vítaný – krypto peňaženku vlastní už vyše 2 milióny občanov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre