BTC môže ísť na ATH vďaka číne. Zdroj: Shutterstock.com/Andreanicolini

BTC sa ponoril hlbšie a znovu otestoval podporu 40 000 dolárov. Mnoho investorov je frustrovaných z dôvodu rozšírenia čínskeho zákazu kryptomien. Takéto obšírne obmedzenie Čína publikovala aj pred 4 rokmi v septembri 2017. Čo vtedy nasledovalo? Bitcoin do decembra za 3 mesiace narástol na ATH 20 000 $.

Táto skutočnosť sa nestratila ani u dlhoročných účastníkov trhu vrátane tých na sociálnych médiách, kde sa čínske správy spočiatku vynorili a vyvolali paniku.

Pre obchodníka a analytika Rekt Capital medzitým výpredaj iba poukázal na neskúsenosť nováčikov na trhu:

„BTC investori, ktorí sú na trhu už nejaký čas, počuli z Číny mnoho rôznych správ. Ale noví investori, neozbrojení touto skúsenosťou, sú tí, ktorých sa to týka najviac,“ napísal na Twitteri v tento deň.

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Prečítaj si taktiež – Čína spája sily regulačných orgánov, aby vážne zakročili proti kryptomenám

Nedotknutá podpora BTC na 38 000 dolárov

Tento krok však vymazal niekoľkodňové zisky z ceny BTC vrátane tých, ktoré boli dôsledkom spustenia odmeňovania Lightning Network na Twitteri. Ak sa však pozrieme na zloženie spotového trhu, bolo zrejmé, že predaj mal malý vplyv na podporu, ktorá sa stále hromadila pod hranicou 40 000 dolárov.

Úrovne nákupov a predajov BTC na Binance. Zdroj: Material Indicators
Úrovne nákupov a predajov BTC na Binance. Zdroj: Material Indicators

Minimálna mesačná close cena za september medzitým stále zostáva na 43 000 dolároch. Zopakuje sa teda scenár spred 4 rokov a porastie do decembra BTC na nové ATH?

Mohlo by ťa zaujímať – JPMorgan – investori prechádzajú z BTC futures na derivátový trh ETH

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre