ETH Sparkpool končí. Zdroj: Shutterstock.com/Cryptographer
ETH Sparkpool končí. Zdroj: Shutterstock.com/Cryptographer

Sparkpool, druhý najväčší mining pool ETH na svete, pozastavuje operácie z dôvodu prebiehajúceho čínskeho zásahu proti kryptomenám. Mining pool oficiálne oznámil 27. septembra, že pozastavil prístup novým používateľom v Číne. Ide o reakciu na to, že čínske úrady začali nové opatrenia na boj proti adopcii kryptomien v krajine.

Po počiatočných obmedzeniach vykonaných minulý piatok bude Sparkpool pokračovať vo vypínaní služieb. Dňa 30. septembra plánuje pozastaviť aj existujúcich používateľov mining poolu v Číne aj v zahraničí.

Podľa oznámenia majú opatrenia za cieľ zaistiť bezpečnosť majetku používateľov v reakcii na „požiadavky regulačnej politiky“. „Ďalšie podrobnosti o vypnutí budú zaslané prostredníctvom oznámení, e-mailov a správ,” poznamenal Sparkpool.

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – ETH stagnuje, zatiaľ čo konkurenti layer-1 dosahujú zisky aj počas korekcie

Sparkpool tvorí 22 % hashratu ETH

SparkPool, ktorý bol spustený v Číne na začiatku roka 2018, sa ukázal ako jeden z najväčších svetových mining poolov ETH. Najväčší svetový mining pool je Ethermine. V čase písania článku tvorí ťažobná sila SparkPoolu 22 % globálneho hashratu Etherea. Ide len o 2 % menej v porovnaní s podielom Ethermine.

Táto správa prichádza uprostred toho, ako čínska vláda posilňuje svoj negatívny postoj ku kryptomenám. Minulý piatok vyhlásila všetky transakcie súvisiace s kryptomenami v krajine za nezákonné. Niektoré z najväčších búrz kryptomien, ako sú Binance a Huobi, následne pozastavili registráciu nových účtov z Číny.

K vypnutiu SparkPoolu dochádza, keď Ethereum pokračuje v prechode z proof-of-work na proof-of-stake v roku 2022. Mineri ETH tak nebudú mať po príchode Ethereum 2.0 na výber, pretože ich ťažobné zariadenia budú zastarané.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, ETH, SOL, XMR – prerážajú meny rezistencie býčích flagov?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre