Raz to vyjde! – Začni hneď, pochybovať môžeš neskôr

1

Keď raz príde deň, kedy sa naše plány a vízie naplnia, každý bude mať to, za čím si išiel. Hovorí sa, že človek raz zožne, čo zasial. Niekto možno verí tomu, že to bude až po smrti. Lenže nesplnených snov je cintorín už aj tak dosť plný. Prečo sa teda nepokúsiť dosiahnuť to hneď? Ak sa pýtate, čo teda budete mať, pýtajte sa, čo vlastne sadíte. Ja vám chcem dať niečo viac. Niečo, čo dáva zmysel. Je na vás, či to prijmete, alebo odmietnete.

Raz to vyjde

Bude to zajtra? Bude to o rok? Ktovie? A čo na tom vlastne záleží, kedy? Dôležité je, že raz sa každá vaša práca, každá snaha či úsilie, premení na výsledok. Chcete byť bohatí? Vytrvajte. Chcete žiť slobodný a šťastný život? Začnite hneď. Možno to nebude jednoduché a možno to bude chvíľu trvať, ale raz to vyjde.

A teraz nehovorím len o kryptomenách. Tvoja sila a vytrvalosť prinesie svoje ovocie, bez ohľadu na kryptomarket. Kryptomeny nás obohacujú už tým, že nám dávajú nádej a že sa vďaka nim učíme. Získavame nový pohľad na to, čo je možné. Čoho sme schopní. Možno sme prišli včas, možno nie. Pre niekoho sme blázni, rojkovia… Ale pre nás je blázon ten, kto už svoje sny vzdal. Pretože dokiaľ žijeme, stále máme šancu si ich splniť.

Začni hneď, pochybovať môžeš potom

Pochybnosti, strachy, názory druhých ľudí… Koľko prekážok máme vo svojej mysli? Pritom väčšina z nás sú ešte mladí ľudia, ktorí majú veľa času na to, uskutočniť čokoľvek si zmyslia. Moja babička je už stará pani, napriek tomu si aj ona môže splniť prianie. Pravda, má na to už menej času, ale o to väčšiu radosť z toho môže mať. A čo vy?

Keby som vás chcel presvedčiť, aby ste prestali sledovať hlúpe relácie v televízii a namiesto toho začali viac času investovať do svojho vzdelania, urobili by ste to? Čo by sa stalo, keby ste sa začali venovať tomu, čo vás napĺňa a o čom dnes tajne snívate? Ako by sa tým zmenil váš život? Kde budete o rok, o dva…?

Ako ale chceme žať, keby sme nič nezasiali a o nič sa nesnažili? Iste, možno si hovoríte, že niekomu spadol úspech do lona. Uisťujem vás, že nikto taký neexistuje. Niektorí ľudia sa len veľmi radi vyhovárajú. Viem to, tiež som bol taký. Ale už nie som. A ak ste to práve vy, tiež sa môžete zmeniť. Možno ste to práve vy.

Úspešný človek

A zase sme pri pochybnostiach a obavách. Veľa ľudí sa bojí toho, čo by si o nich povedali druhí ľudia, keby začali niečo robiť inak. Čo keď sa vám to nepodarí a budú sa vám smiať? Možno vás vaše okolie nevidí tak, ako by ste sa chceli vidieť vy sami. To je ale ich vec a vás to v skutočnosti nemusí vôbec zaujímať.

Za svoj život som sa naučil, že väčšina ľudí, ktorí sa zaoberajú tým, čo robia ostatní, tak v skutočnosti iba zapĺňajú prázdnotu vo svojom vlastnom živote. Oproti tomu ten, kto má svoj život naplnený a bohatý, vám bude úspech priať. Nenájdete ho riešiť druhých a hľadať ich nedostatky, alebo sa dokonca tajne radovať z cudzích omylov. Nezaujíma ho to, pretože robí na vlastných projektoch a víziách.

Záver

Raz príde deň, kedy tento človek dosiahne svoje ciele. Dosiahne to, za čím išiel a o čo sa usiloval. Možno si bol istý hneď, pravdepodobnejšie k tomu prišiel až časom. Ľudia sú rôzni a každý máme právo urobiť svoje vlastné omyly a chyby behom svojej cesty životom. Každý z nás si zaslúži druhú šancu. A môžeš to byť práve ty, kto tento príbeh dokončí.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Libor Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest
Libor

Raz to vyjde….presne to si hovoria gambleri !