Mysteriózny Satoshi Nakamoto sa stal 20. najbohatším človekom na planéte!

Kategorie: Novinky
Satoshi Nakamoto TOP 20 najbohatších
Satoshi Nakamoto TOP 20 najbohatších, zdroj: www.shutterstock.com/PERCULIARBOY

Počas apríla tohto roka Satoshi Nakamoto vošiel do zoznamu 20 najbohatších ľudí na svete. Po poklese ceny Bitcoinu Satoshiho bohatstvo kleslo.

Tento týždeň sa ale táto mysteriózna postava opäť pripojila k 20 najbohatším ľuďom na Zemi. Nakamoto sa najvyššie dokázal umiestniť až na 19. miesto. Kam to podľa vás dotiahne?

Môže ťa zaujímať: Salvádor – občania sa stále viac zbavujú dolárov v prospech BTC

Satoshi Nakamoto sa ocitol medzi elitou!

Bitcoin sa posledné dni obchoduje za viac ako 60 tisíc dolárov. Nechýbalo naozaj veľa, a mohli sme tu mať all time high. V piatok sa hlavná kryptomena vyšplhala tesne pod hodnotu 63 000 USD. Ak použijeme súčasný výmenný kurz, tak sa mysteriozny tvorca Satoshi Nakamoto nachádza v TOP 20 najbohatších ľudí na planéte. Obdivuhodné je, že anonymný tvorca BTC sa do zoznamu dostal za päť mesiacov.

Analytici a ľudia, ktorí tieto rebríčky tvoria, si myslia, že Satoshi Nakamoto vlastní všetko toto bohatstvo vďaka tomu, že podľa viacerých odhadov vynálezca Bitcoinu vlastní viac ako 1 milión BTC. Samozrejme, odhady sa líšia. Niektoré zdroje tvrdia, že Satoshi si „odložil iba 750 000 bitcoinov“.

V každom prípade, kryptokomunita sa zhoduje v tom, Nakamoto vlastní okolo 1 milióna mincí a to preto, pretože táto záhadná postava ich získavala už od samého začiatku tohto novodobého projektu.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Čo a koľko toho vlastní Satoshi?

K dnešnému dňu Nakamoto vlastní viac ako 60 miliárd dolárov a to nielen v Bitcoine (BTC), ale aj v Bitcoin cash (BCH), kde mu (?) pripisujú 625 miliónov, 169 miliónov v Bitcoinsv (BSV) a 191 miliónov v Ecash (Bitcoin ABC). To tvorí celkovú sumu okolo 61 miliárd amerických dolárov. Tento majetok preto umiestňuje „otca Bitcoinu“ na 20. miesto v zozname miliardárov Forbes, kde bol umiestnený medzi svetovo známych boháčov.

Táto anonymná osoba alebo, ako niektorí veria, skupina ľudí, neminula doposiaľ ani jeden jediný cent. Niektorí ľudia zase veria, že Satoshi Nakamoto mohol už dávno zomrieť, a preto sa tieto aktíva nikdy nikam nepohli.

Ak Bitcoin tento rok dosiahne hranicu 100 tisíc dolárov, Satoshi Nakamoto sa dokonca dostane do zoznamu tých 10 najbohatších osôb sveta, a môže predbehnúť velikánov ako napríklad legendárneho Warrena Buffeta.

Čítaj ďalej: Dočkali sme sa schválenia ETF pre Bitcoin? Podľa prvých správ áno.