Aké udalosti nás čakajú v novom roku? 4 najdôležitejšie dátumy na rok 2019 (časť 2.)

0
Kalendár

Rok 2019 môže priniesť pre kryptomeny veľa pozitívnych zmien. V prvom článku na túto tému sme vám predstavili dve udalosti, ktoré by mohli priniesť zmenu trendu. Išlo konkrétne o spustenie platformy Bakkt a o ich BTC Futures. Rovnako sú na tom aj NASDAQ Futures, ktoré by mali byť sprístupnené do konca prvého kvartálu tohto roka. Nájdu sa však dve ďalšie udalosti, ktoré určite stoja za zmienku. 

Vaneck/Solidx BTC ETF – koniec februára – začiatok marca

Kedykoľvek prišlo na tému inštitucionálnych investorov a vstupu Wall Street do kryptosveta, takmer vždy sa zmieňujú ETF. Počas celého roka 2018 však k ničomu podstatnému nedošlo a tak sa rok uzavrel bez akejkoľvek pozitívnej zmeny na tomto fronte.

VanEck/SolidX návrh na ETF kryté Bitcoinom bol jediným v tomto roku, ktorý nebol oficiálne zamietnutý inštitúciou SEC. Už v decembri 2018 malo dôjsť k oficiálnemu vyjadreniu, to sa však posunulo na 27. február tohto roka.

Commission však už nemá viac výhovoriek a dôvodov na presunutie tohto rozhodnutia. Preto sa dá očakávať, že k rozhodnutiu naozaj príde. To ale neznamená, že ETF BTC budú aj naozaj schválené. VanEck/SolidX sa už niekoľkokrát vyjadrili, že ich návrh na ETF kryté BTC by mohol SECu vyhovovať hneď z niekoľkých hľadísk.

Mt.Gox redistribúcia tokenov

Jedna z najčernejších udalostí v kryptosvete, Mt.Gox krádež, by mohla mať konečne pozitívnu dohru práve v prvom kvartáli tohto roka. Schválenie redistribúcie tokenov by sa malo udiať vo februári 2019. Prvé kolo platieb pre majiteľov stratených Bitcoinov by malo nastať takmer hneď potom. Pravdepodobne sa tak však stane najskôr medzi májom a júnom.

Mt.Gox burza stále vlastní takmer 166 000 BTC a 168 000 BCH, ktorých trhová hodnota je aktuálne 665,5 milióna dolárov.

Záver

Aj napriek tomu, že každá z týchto udalostí má naozaj veľký potenciál na zmenu trendu, žiadna z nich ho nemôže zaručiť. Najmä ak by neprebehla tak, ako sa očakáva (napríklad zamietnutie VanEck/Solidx ETF alebo opätovné posunutie Bakkt BTC Futures). Určite však môžeme povedať, že rok 2019 pravdepodobne nemusí byť v takom negatívnom poňatí ako rok 2018. Nikto však nemá krištáľovú guľu, a preto akékoľvek predpovedanie budúcnosti určite nemá zmysel.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
bitcoinist.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of