[Správy] Kryptomeny nepredstavujú hrozbu pre globálnu finančnú stabilitu • Americká ekonomika je blízko recesie…

6
Kryptomeny, [Správy] Kryptomeny nepredstavujú hrozbu pre globálnu finančnú stabilitu • Americká ekonomika je blízko recesie…

Kryptomeny nepredstavujú hrozbu pre globálnu finančnú stabilitu • Americká ekonomika je blízko recesie • 70 až 80 percent juhokórejských minerov v roku 2018 Upraviť stavskončilo • Maloobchodný gigant, Overstock, bude platiť dane v Bitcoinoch

Kryptomeny nepredstavujú hrozbu pre globálnu finančnú stabilitu

Rada pre finančnú stabilitu (FSB), globálny medzivládny orgán s viac ako 20 členskými krajinami, rozhodla, že virtuálne meny nie sú hrozbou pre svetovú ekonomiku.

Zatiaľ, čo krypto-zima vypovedá príznaky rozptýlenia, rok 2019 môže priniesť dobrú správu pre ekosystém kryptomien v Indii. Veľmi nepriaznivé predpisy, uložené centrálnou bankou Indie, prinútili mnohé spoločnosti v tomto odvetví opustiť alebo zatvoriť. Správa z RBI z minulého týždňa však dáva novú nádej do krypto-priestoru krajiny, pretože všetky znaky poukazujú na uvoľnenie postoja k digitálnemu majetku.

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v AJ)

Americká ekonomika je blízko recesie

Americká ekonomika sa v roku 2019 dostane do recesie vďaka preceňovaniu FEDu, ktorá v roku 2018 štvrtýkrát zvýšila úrokové sadzby. To je odvážne hodnotenie kanadského ekonóma Davida Rosenberga:

Trh sa správa tak, ako to urobil počas najhoršieho kolapsu trhu od roku 1929 alebo najhoršej recesie od Veľkej hospodárskej krízy.“

Bývalý kongresman, Ron Paul, povedal, že FED by mal nechať slobodný trh, aby diktoval úrokové sadzby namiesto ich umelého tlačenia nahor alebo nadol. Centrálne plánovanie vytvára svet ekonomických bludov. Amerika sa musí vrátiť k realite.

Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

70 až 80 percent juhokórejských minerov v roku 2018 skončilo

Čínska štátna televízia sa pokúsila zdokumentovať juhokórejské kryptomining spoločnosti do roku 2018. Pričom Financial Channel (CCTV-2) vypracoval správu, v ktorej sa podrobne uvádzajú výzvy, ktorým čelia kórejskí mineri.

Finančný kanál odhaduje, že náklady na ťažbu jedného Etherea boli na začiatku roka 2018 zhruba 214 000 kórejských wonov (KRW) (približne 190 dolárov). Napriek vysokým ziskom, ktoré boli predpokladané na začiatku roka 2018, 70 až 80 percent mining fariem prestalo fungovať a mnohí dokonca vyhlásili bankrot.

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Maloobchodný gigant, Overstock, bude platiť dane v Bitcoinoch

Maloobchodný gigant, Overstock, práve oznámil, že v tomto roku zaplatí časť svojich daní v štáte Ohio z obchodnej činnosti (CAT) v Bitcoinoch.

Spoločnosť OhioCrypto, spustená v novembri 2018, umožňuje podnikom v štáte Buckeye zaplatiť 23 rôznych druhov daní pomocou Bitcoinu. Dane sa pohybujú od cigariet po palivo do CAT. Do roku 2020 môže štát dokonca umožniť jednotlivcom zaplatiť niektoré z daní pomocou viacerých kryptomien.

Rozhodnutie platiť s BTC nie je žiadnym prekvapením, keďže spoločnosť bola prvým veľkým maloobchodným predajcom, ktorý prijal Bitcoin už v roku 2014.

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v AJ)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

6
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ChoseLiborLadislavSamuel Slavkovskýjonas Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
jonas
Guest
jonas

„Rada pre finančnú stabilitu (FSB), globálny medzivládny orgán s viac ako 20 členskými krajinami, rozhodla, že virtuálne meny nie sú hrozbou pre svetovú ekonomiku.“

Takže oni ak o niečom rozhodnú tak to znamená, že to je alebo nie je hrozba? 😀 Vtipné. Veď ak to pre nich nie je hrozba prečo je potrebné to regulovať? Prečo je potrebné to zakazovať, blokovať atď? Zaujímavé.

Ladislav
Guest
Ladislav

Mne osobne sa nepozdava to, aby niekto mohol anonymne zaplatit za drogy, vrazdu. Zastavam nazor ze nech to bude radsej zakazane ako keby to malo byt zneuzivane na nekale cinnosti

Samuel Slavkovský
Admin

V tom prípade by sa mala čo najrýchlejšie zrušiť hotovosť – najpouźívanejšie platidlo na tieto účely. Krypt tvorí mizivé percento týchto transakcií.

Ladislav
Guest
Ladislav

Ale ja nepisem o kupe maleho balicka travy ale o velkych transakciach ktore by boli pre banky podozrive. Inac som zastanca toho aby sa zrusila hotovost pretoze to obmedzi aj sedu ekonomiku a dalsie neduhy tejto doby.

Libor
Guest
Libor

No na vyberanie výpalného za odomknutie uzamknutých dát na počítači sú anonymné kryptomeny spolu v súčinnosti s anonymnými kryptoburzami priam ideálne. Pri fiate cez hotovosť alebo bankový účet by si hacker nedovolil podstúpiť tak veľké riziko odhalenia.

Chose
Guest
Chose

Za drogy a vraždu sa vždy platí anonymne.aj tvoji volený zástupcovia berú za kriminálnu činnosť odjakživa odmeny anonymne či už tu je Bitcoin alebo nie