Aké udalosti nás čakajú v novom roku? 4 najdôležitejšie dátumy na rok 2019 (časť 1.)

1
Kalendár

Aj napriek tomu, že rok 2018 je už za nami, medvedí trh sa pravdepodobne ešte skončiť nemusel. Traderi zo stránky trading.11 sa na analýzy pozreli aj z technického hľadiska (môžete si o nich prečítať viac tu alebo tu) a vyhliadky nie sú ani zďaleka pozitívne. Býci by mohli prísť na scénu najmä vďaka Bakktu alebo ETF. Obe tieto udalosti by sa mali udiať v roku 2019. Rovnako nás však čakajú aj iné udalosti, ktoré by ste určite mali mať na pamäti.

Bude rok 2019 znamenať oficiálny vstup Wall Street do kryptosveta?

Aj napriek tomu, že sme už takmer vo viac ako ročnom bear markete, je očakávaná zmena trendu v nedohľadne. Určite však nemožno povedať, že rok 2018 nepriniesol nič pozitívne. Inštitucionalizácia kryptosveta sa od decembra 2017 (oficiálne spustenie CMECBOE BTC futures) sa hýbe vpred síce pomaly, ale isto. Wall Street je toho príkladom, keď by sa malo hneď niekoľko projektov, spojených s finančnými trhmi, spustiť práve v tomto roku.

Rok 2019 preto môže byť zlomovým, čo sa týka vstupu inštitucionálnych investorov do kryptosveta. Naplánovaných je hneď niekoľko udalostí, ktoré môžu pozitívne naštartovať ďalší kryptomenový ošiaľ. V tomto článku Vám prinášame tie najpodstatnejšie, najmä z prvého kvartálu.

BAKKT – BTC Futures už začiatkom 2019

Koncom prvého kvartálu tohto roku nebudú CME a CBOE BTC futures jediné na trhu. Pridať by sa mala platforma Bakkt, založená burzou Intercontinetal Exchange (ICE – prevádzkovateľ New York Stock Exchange).

Aj napriek tomu, že sa o Bakkte a jeho spustení písalo už niekoľkokrát, sa táto udalosť stále presúva. Z konca novembra 2018 sa presunulo spustenie na začiatok decembra, aby sa následne presunulo na 24.január. Aktuálne je oficiálne stanovisko na spustenie Bakktu vedené ako skorý začiatok roku 2019″. Najmä kvôli všetkým časovým a legálnym problémom sa ICE rozhodla upraviť časový harmonogram projektu na rok 2019.

Táto platforma plánuje byť prvou, ktorá bude ponúkať ustálené BTC Bitcoin futures kontrakty. Iba nedávno sme písali o prvom úspešnom fundingovom kole, v ktorom sa vyzbieralo až 182,5 milióna dolárov pre Bakkt projekt. Medzi inými veľkými menami investoval do Bakktu napríklad aj Microsoft.

NASDAQ BTC FUTURES : Q1 2019

NYSE (New York Stock Exchange) nie je jedinou tradičnou burzou, ktorá sa snaží o spustenie vlastnej platformy v kryptomenovom svete. Ďalším zvučným menom je NASDAQ (druhá najväčšia burza sveta). O NASDAQ BTC Futures je však naozaj málo známe.

Jedinou známou informáciou je plánovaný vstup na trh, a ten by mal nastať v prvom kvartáli tohto roku. Spolu so spoločnosťou ICE (a ich Bakkt projektom) musí čakať aj NASDAQ na schválenie od Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Bakkt však niekoľkokrát vyhlásil, že je aj v záujme CFTC, aby BTC futures kontrakty tejto spoločnosti boli úspešne schválené.

Záver

V prvej časti najdôležitejších dátumov roku 2019 sme Vám predstavili najmä udalosti, ktoré by sa mali odohrať už onedlho. Bakkt a NASDAQ BTC futures sú bezpochyby veľké udalosti, na ktoré treba mať upriamenú pozornosť. A síce, nie sú jediné. V ďalšej časti Vám predstavíme zvyšné 2 udalosti, ktoré by mohli pozitívne ovplyvniť kryptomenový svet.

Ďalej si môžete prečítať:

[Správy] Apple sa zdá byť v hlbokých problémoch • Kryptomeny nepredstavujú hrozbu pre indickú rezervnú banku…

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj: 
bitcoinist.com

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Libor Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest
Libor

Určitý cenový pohyb nastane. Ale určite to nebude žiadny nový ošiaľ.