Bitcoin ako súčasť bankových rezerv
Bitcoin ako súčasť bankových rezerv. Zdroj: Shutterstock.com/Designs Beast

“Bezcenný” Bitcoin vstúpil do špirály smrti, tvrdí profesor financií • VanEck SolidX a SEC znova jednali o Bitcoin ETF • Bahamy sa chcú stať ďalším blockchain centrom • Delistovanie tokenov pokračuje. OKEx zrušil niekoľko obchodných párov • Singapurská Huobi spustila platformu Derivate Market

“Bezcenný” Bitcoin vstúpil do špirály smrti, tvrdí profesor financií

Začiatkom tohto roka, pri cene Bitcoinu okolo 7 000 dolárov, profesor financií z univerzity Santa Clara, Atulya Sarin, publikoval stanovisko. Tvrdí, že rastúce náklady na mining kryptomien spolu so schopnosťou investorov zarábať na termínových trhoch i pri poklese cien sú pre vlajkovú kryptomenu smrtiace. Teraz po ďalšom 45-percentnom poklese tvrdí, že Bitcoin vstúpil do “špirály smrti” a je blízko toho, že sa stane bezcenný.

Jeho tvrdenie je postavené na tom, že charakter trhu je zásadne odlišný od minulých cyklov boom-bust, pričom stratoví sú investori orientovaní na zisky, a nie “praví veriaci” a termínované trhy umožňujú zisky shortovaním cien kryptomien.

Na rozdiel od ostatných medvedích prognostikov ktorí predpovedajú že BTC môže vidieť bull run pred svojim nevyhnutným zánikom – Sarin predpovedá, že smrť kryptotrhu bude rýchla. A my môžeme len povedať: “Uvidíme.” Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

VanEck SolidX a SEC znova jednali o Bitcoin ETF

Ako je známe žiadosť konzorcia VanEck SolidX o schválenie Bitcoin ETF bola zo strany SEC (americká Securities and Exchange Commission) viackrát zamietnutá. VanEck SolidX sa však nevzdáva, znova sa stretli so SEC, aby mohli výhrady komisie objasniť.

Komisia tentokrát nepovedala “nie”. V skutočnosti sa úradníci skutočne zaujímali o túto myšlienku a dokonca ju konzultovali s priemyselnými odborníkmi. Okrem toho SEC tiež uverejnila žiadosť o verejné pripomienkovanie ETF.

Manažéri sa snažia eliminovať obavy SEC argumentovaním, že Bitcoin je dnes jednou z mála komodít, ktorá spolu so striebrom a zlatom môže slúžiť ako náhrada peňazí. Ďalším argumentom je, že Bitcoin futures sú bezpečné v tom, že tak ako komoditné futures, spotové a termínové ceny sú úzko prepojené. Manažéri sa snažia ukázať, že robia kroky na to, aby zabezpečili, že investori budú mať identitu a finančné prostriedky v bezpečí. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Bahamy sa chcú stať ďalším blockchain centrom

Zdá sa, že Malta bude čoskoro mať ostrovného konkurenta, pokiaľ ide o blockchain. Nassau Guardian uvádza, že Bahamy chcú rozprestrieť uvítací koberec pre vývojárov blockchainu. Bahamy spolupracovali s rôznymi zainteresovanými stranami, aby pomohli ostrovnému štátu zviditeľniť sa na mape blockchainu. Zakladateľ Caribbean Blockchain Alliance (CBA), Stefen Deleveaux, vysvetlil:

“Blockchain technológia je vnímaná ako ďalší krok v oblasti internetovej a finančnej technológie, mnohí ju označujú ako Web 3.0. Existuje obrovská príležitosť využiť túto technológiu na zlepšenie verejných a súkromných služieb v tejto krajine. Jedným z našich cieľov je vybudovať skupinu, či skôr viacero skupín, z dôveryhodných blockchain developerov.”

Deleveaux tiež oznámil, že CBA bude spolupracovať s Inter-American Development Bank (IDB), Blockgeeks, and the University of The Bahamas. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Delistovanie tokenov pokračuje. OKEx zrušil niekoľko obchodných párov

Spoločnosť OKEx vyhlásila vyradenie tridsiatich ôsmich rôznych kryptopárov z obchodovania. Niekoľko pozoruhodných zrušených párov zahŕňa Bread (BRD/ETH), Datum (DAT/BTC/ETH/USDT), LAToken (LA/ETH), ako aj ďalšie. Spoločnosť OKEx vysvetľuje, že táto skupina je “treťou dávkou” delistovanáých aktív.

OKEx nie je v tomto osamotená. Začiatkom roka burza Bittrex vyradila 84 krypto aktív. Zoznam obsahuje väčšinou menej známe aktíva. Minulý mesiac spoločnosť Binance zrušila štyri kryptomeny. Krypto zmenáreň Liqui v minulých mesiacoch delistovala 25 obchodných párov. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

Singapurská Huobi spustila platformu Derivate Market

Na konferencii Cryptofrontiers v New Yorku spoločnosť Huobi predstavila svoju platformu Huobi Derivate Market (Huobi DM). Obzvlášť zdôraznili, že táto platforma umožňuje používateľovi zapojiť sa do obchodovania a to počas rastu i poklesu ceny kryptomeny. Joshua Goodbody, generálny poradca globálneho inštitucionálneho tímu spoločnosti uviedol:

“Kryptomeny sú rýchlo sa rozvíjajúci a dozrievajúci trh. V rámci tohto dozrievania vidíme stále viac sofistikovaných investorov a obchodníkov vrátane inštitucionálnych hráčov z etablovaných finančných trhov, ktorí chcú získať expozíciu a zároveň hľadajú širšiu škálu investičných nástrojov, ktoré sú tradične dostupné. Huobi DM je šitý na mieru na riešenie týchto druhov potrieb.”

Huobi DM poskytuje flexibilné páky (1X, 5X, 10X a 20X), ako aj silné protokoly manažmentu rizík. Platforma ďalej ponúka nulové obchodné poplatky pre tvorcov trhu a ochranu investorov, ktorá zahŕňa 20 000 BTC poistných fondov proti všetkým formám strát. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.