Aj v časoch, keď trhy klesajú, využitie technológie rastie.
Aj v časoch, keď trhy klesajú, využitie technológie rastie. Zdroj: shutterstock.com/Barmaleeva

V časoch, kedy sa kryptomeny hýbu primárne dole, asi najlepšie čo môže človek spraviť, je dať si od trhu čiastočný odstup a radšej sa vzdelávať. Už niekoľko týždňov sme v podobnej situácii my všetci a preto sme sa vám rozhodli priniesť niekoľko článkov, o ktorých si myslíme, že by vám mohli pomôcť sa vzdelávať najmä v oblasti technológie. Rovnako nimi chceme ale zdôrazniť aj fakt, že napriek tomu, že sú kryptomeny v downtrende, technológia naopak napreduje. 

Bitcoin, Sewgit a Lightning Network

Aj keď cena Bitcoinu (rovnako ako všetkých kryptomien) posledné 3 mesiace naozaj skáče ako sa jej zachce, technológia sa posúva vpred. Za zmienku určite stoja najmä Segwit a Lightning Network. Oba z týchto technologických pokrokov môžu Bitcoinu veľmi pomôcť a preto sme pre vás vybrali články, ktoré vám môžu napovedať viac o ich implementovaní a využití.

Základy Lightning Network – Čo je to Lightning Network?

Lightning network a Segwit – Adopcia oboch technológií sa zvyšuje

Coinbase a Lightning Network – Nová aplikácia prepojí Coinbase a Lightning Network

Coinbase a Segwit – Coinbase implementuje Sewgit 

Ethereum nezaháľa

Kroky vpred nezaznamenáva iba Bitcoin, ale aj druhá najväčšia kryptomena Ethereum. Tá sa nielenže posúva ku Proof-of-Stake, ale aj vyvíja napríklad pomocou Casperu. Rovnako sa developeri pokúsia o vytvorenie mechanizmu, ktorý by vedel vrátiť peniaze z hackov. Takáto novinka by bola skvelým krokom vpred nielen pre Ethereum, ale aj pre kredibilitu všetkých kryptomien.

Casper – Čo je to Casper?

Ethereum – Ethereum developeri a mechanizmus vrátenia peňazí

Postupom času výrazné využitie

Spolu s technologickým vývojom vpred asi všetci očakávame, že bude napredovať aj využívanie kryptomien. Aj keď po celom svete pribúdajú biznisy, ktoré kryptomeny akceptujú, tak je ich zatiaľ ešte stále primálo. Časom by sa to ale malo zmeniť. S príchodom regulácií (ktorých sa určite dočkáme) a rovnako aj s ešte výraznejšími technologickými pokrokmi, bude iba otázkou času, kedy sa kryptomeny budú využívať na dennej báze.

Tip z redakcie: Burgre a káva za kryptomeny do 5 rokov 

Záver

V posledných týždňoch sme si už asi všetci zvykli na obrovské fluktuácie trhu. Ceny naozaj skáču o desiatky percent na týždennej báze a človek niekedy môže mať pocit, že to možno celé nemá zmysel. Preto si z času na čas treba dať prestávku, vypnúť na pár dni Blockfolio alebo coinmarketcap, a sústrediť sa napríklad iba na posuny, ktoré kryptomeny a blockchain technológia za posledné obdobie dosiahla. A presne v tom sa vám snažil pomôcť dnešný článok.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Zdroj:
ccn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance