Nová aplikácia prepojí Coinbase a Lightning Network
Nová aplikácia prepojí Coinbase a Lightning Network Zdroj: shutterstock.com/WrightStudio

Uživatelia najväčšej americkej burzy Coinbase sú o krok bližšie k neuveriteľne žiadanej Lightning Network. Bola totiž spustená alfa verzia novej blockchainovej aplikácie, ktorá by mala burzu so sieťou Lightning spojiť.

Článok v českom origináli nájdete v tomto odkaze.

V uplynulých hodinách bola spustená aplikácia Lightning Ramp plniaca funkciu prostredníka spojujúceho burzu Coinbase a jej klientov so sieťou Lightning Network. Stalo sa tak aj napriek niektorým tvrdeniam znižujúcim nádej užívateľov Coinbase na rýchlejšie spracovanie platieb alebo nižšie poplatky za transakcie, čo sú výhody, ktoré Lightning Network prináša.

Priority pre Coinbase – Integrácia Lightning Network a SegWit

Lightning Network má byť akousi druhou platobnou vrstvou Bitcoinu a bola vyvíjaná prostredníctvom spolupráce troch firiem: ACINQ, Blockstream a Lightning Labs (viac o LN tu). Najväčšej popularite sa doteraz teší v rámci Bitcoin komunity, kde momentálne spracováva až na 2000 kanáloch. Jej výhody by však radi vyskúšali, napríklad aj užívatelia najväčšej americkej burzy Coinbase. Tí, už v mnohých prípadoch vyjadrili svoju nespokojnosť s kvalitou služieb, ktorú burza ponúka. Spoločnosť Coinbase nedávno sľúbila svojim klientom, že by v priebehu niekoľkých týždňov malo dojsť k aktivácií SegWitu. Jeho zavedenie si užívatelia vyžiadali prostredníctvom petície. Spomínanú petíciu podpísalo až 5000 užívateľov a tá vyhlásila, že integrácia SegWit je pre Coinbase najväčšou prioritou.

Vývoj a spustenie aplikácie Lightning Ramp prichádza napriek tvrdeniu Andreasa Antonopoulosa, experta na Bitcoin. Ten nedávno prehlásil, že práve Coinbase a podobné burzy, nebudú môcť v budúcnosti ťažiť z výhod Lightning Network. Ako dôvod uviedol protichodnosť designu siete s regulačnými pravidlami burzy.

Tvorci Lightning Ramp na sieti Reddit zverejnili, že majú z prvej alfa verzie aplikácie ohromnú radosť. Podľa nich tento krok, v ktorom bude užívateľom Coinbase umožnené využívať výhody Lightning Network, postrčí veľké burzy dopredu. V komentároch potom dodávajú, že prvá verzia aplikácie bude slúžiť iba pre každodenné bežné operácie medzi jednotlivými užívateľmi a potom sa zameria na veľké firmy a arbitráže.

Na šéfa Coinbase sa strhla vlna kritiky

Tento týždeň sa však CEO spoločnosti Coinbase, Brian Armstrong, dostal pod paľbu kritiky od svojich kolegov kvôli príspevku s názvom: “36 spôsobov ako naberať, rozvíjať a udržať schopných ľudí “, ktorý zverejnil na sieti Medium. V ňom opisuje svoj názor na to, ako by sa firma mala správať k svojím zamestnancom, aby boli pre firmu čo najväčším prínosom.

Reakcia na tento príspevok bola vlna kritiky na Armstronga. Dôvodom bolo množstvo problémov, s ktorými Coinbase za posledný rok svojej existencie bojoval. Užívatelia menovali predovšetkým zavedenie Bitcoin Cash a tvrdenie, že dochádzalo k internému obchodovaniu s ním, tiež, napríklad príliš vysoké poplatky za transakcie a niekoľko ďalších.

Momentálne to vyzerá tak, že aj užívatelia Coinbase budú môcť v blízkej dobe ťažiť z výhod Lightning Network, a to napriek ťažkostiam, s ktorými musela burza bojovať. Pôjde o bezproblémovú transakciu? Alebo sa pri zavedení aplikácie vyskytne niekoľko problémov, ako to bolo v prípade Bitcoin Cash? Bohužiaľ, na tieto otázky dnes ešte nevie nikto odpovedať.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance