Kryptotrhy na čele s Bitcoinom rastú raketovou rýchlosťou.
Kryptotrhy na čele s Bitcoinom rastú raketovou rýchlosťou. Zdroj: shutterstock.com/ADBGarageWorks

Kryptotrhy na čele s Bitcoinom rastú raketovou rýchlosťou – Kryptomeny budú hrať kľúčovú úlohu v životoch ľudí – Kryptoburza INDODAX bude mať čoskoro viac investorov ako klasická burza – Tether je prepojený s portorikánskou finančnou inštitúciou Noble Bank – Blockchain je zaujímavý aj pre herný priemysel – Coca-cola, americké úrady a dve blockchainové firmy spolu vyvíjajú platformu – Blockchainová platfroma pre celú Európu.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Kryptotrhy sú opäť v zelených číslach, niektoré dokonca až v dvojciferných. Podľa údajov zo stránky coinmarketcap.com je Bitcoin (BTC) už späť nad 8 000 USD (v dobe písania článku dokonca prekročil 8 600 USD). Hlavným dôvodom tohoto rastu je pozitívna správa od predsedu rady pre finančnú stabilitu a guvernéra Bank of England (BoE) pre členov G20, ktorý tvrdí, že kryptomeny nepredstavujú “žiadne riziko” pre stabilitu globálnej ekonomiky. Cointelegraph.com (v EN)

Tip: O tomto pozitívnom komentári od Marka Carneyho z BoE sme viac napísali tu. 

rostou

 

Kryptomeny

Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti Lendingblock je väčšina ľudí presvedčená, že kryptomeny budú hrať kľúčovú úlohu v bežnom živote. Až jeden z piatich opýtaných tvrdí, že vlastní alebo niekedy v minulosti už vlastnil kryptomeny a viac ako polovica respondentov je presvedčená, že do roku 2025 budú kryptomeny neoddeliteľnou súčasťou života každého jedného z nás. Themerkle.com (v EN)

Burzy

Najväčšia platforma pre obchodovanie s kryptomenami v Indonézií môže mať čoskoro viac investorov ako sto rokov stará burza cenných papierov. Indonézska burza digitálnych aktív (INDODAX) má v súčastnosti takmer 1,15 milióna investorov a pravdepodobne do konca roka dosiahne až 1,5 milióna členov. Cryptoren.com (v EN)

Biznis

Nový výskum naznačuje, že kryptomenový startup Tether – tvorca kryptomeny USDT, ktorý je krytý dolárom – má bankové prepojenie na portorickú finančnú inštitúciu Noble Bank. CCN.com (v EN)

Tip: O Portoriku a kryptoutópií sme už písali v tomto článku.

Blockchain

Blockchain môže priniesť prevrat do herného priemyslu, ktorý má hodnotu až viac ako 100 miliárd USD. Digitálne vlastnosti videohier tohoto trhu sú výborné na implementáciu blockchainu. Themerkle.com (v EN)

Coca-Cola, ministerstvo zahraničia USA a dve blockchainové spoločnosti začínajú spolupracovať na vytvorení blockchain platformy, ktorá bude riešiť otázku nútenej práce. Cryptovest.com (v EN)

Aj napriek tomu, že štáty ako Litva alebo Švajčiarsko sa snažia o zavedenie kryptomien a blockchain technológií individuálne, v Európe údajne začína vznikať iniciatíva, ktorá by mala vytvoriť blockchain platformu pre celý kontinent. Ethnews.com

Radi vás budeme o vývoji na kryptotrhu naďalej informovať. Ak nechcete príjsť o naše kryptospravodajstvo, dajte nám like na facebooku alebo povolte notifikáciu použitím zvončeku vľavo dole.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance