Kto z nás si vie predstaviť, že v peňaženke nemá ani jednu mincu alebo papierovú bankovku a pritom sa môže ísť pokojne najesť kam chce? Táto predstava vôbec nie je taká zložitá. Veď v dnešnej dobe vám na to stačí bankový účet, karta a vďaka tomu nemusíte pri sebe nosiť žiadnu hotovosť. Predstavte si ale situáciu, že by ste nemuseli mať ani bankový účet a predsa by ste si mohli kúpiť napríklad kávu alebo burger.

O 5 rokov realita

Nájdu sa ľudia, ktorí si myslia, že je to viac ako možné. Jedným z nich je napríklad Tim Draper. Tim sa sám považuje za fanatika do Bitcoinu. Vyjadril sa, že kupovanie Big Macu alebo latte pomocou kryptomien môže byť bližšie ako sa zdá.

„Ak pôjdete o 5 rokov do Starbucks alebo McDonald´s a pokúsite sa kúpiť burger alebo kávu za fiat, pracovník danej spoločnosti sa na vás z chuti zasmeje. Dnešný svet potrebuje kryptomenu, ktorá je globálna.“

Povedal v piatok na Blockchain Connect Conference.

Minulosť a skúsenosti Tima Drapera sú pritom viac ako pozoruhodné. Podporoval Skype a Baidu takmer od ich počiatku. Sám vraj zarobil poriadny balík práve pomocou Bitcoinu. V dnešnej dobe sa vraj zameriava hlavne na ICO (initial coin offerings). Participoval napríklad pri Tezos ICO, ktoré patrilo medzi najväčšie v minulom roku.

Záver

K budúcnosti kryptomien a ich dennému využitiu sa vyjadril napríklad aj šéf Starbucks Howard Schultz. Ako sám povedal, budúcnosť síce nevidí v Bitcoine, ale blockchain sa mu veľmi pozdáva a vidí v ňom veľký potenciál. Pridal sa tak k ďalším významným osobnostiam, ktoré v tejto technológií vidia využitie. Či majú Tim Draper alebo Howard Schultz pravdu teraz ešte nikto nevie povedať. Ako sa však sami vyjadrili, nepotrvá príliš dlho a o každodennom využití kryptomien sa dozvieme naozaj veľa.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance