Najlepší spôsob, ako začať s kryptomenami – vyvarujte sa začiatočníckych chýb!

BitmarketsBitmarkets

Kryptomeny v roku 2019 predvádzajú krásne rallye. Svetové média hlásia, že Bitcoin je späť a do trhu vstupuje veľa nováčikov. Ak ste sa iba teraz začali zaujímať o kryptomeny, vedzte, že je najlepší čas začať! Vitajte a prečítajte si dôsledne tento článok. Jeho cieľom je ukázať cestu ku kryptomenám, ktorú považujeme za vhodnú pre drvivú väčšinu ľudí a pomôcť vám vyhnúť sa najčastejším začiatočníckym chybám.

Začnime teda otázkou, na ktorú by ste mali poznať odpoveď.

Prečo ste sa začali zaujímať o kryptomeny?

Väčšina ľudí tak robí kvôli vidine ľahkého zisku a to je úplne v poriadku. Na kryptomenách sa skutočne dá rozprávkovo zbohatnúť. V roku 2017 sa množstvo začiatočníkov popálilo, pretože do Bitcoinu dali peniaze tesne pred tým, než začal padať. Teraz je však situácia opačná. Krypto sa odrazilo odo dna a pomaly stúpa.

Môže vás zaujímať: 3 spôsoby, ako zbohatnúť na kryptomenách – ktorý z nich je najlepší?

Pozrime sa na tento graf menového páru BTC/USD. Vidíte na ňom cenu Bitcoinu počas posledných dvoch rokov tak, ako sa obchodoval na burze Bitstamp:

1D BTC/USD - Bitstamp

1D BTC/USD – Bitstam

Bitcoin nám teraz spravil celkom pekné percentá a je dosť možné, že v najbližších týždňoch opäť trochu klesne. Každopádne, v nasledujúcich mesiacoch a rokoch očakávame skôr rast, ktorý by mohol v konečnom dôsledku vyústiť v ďalšiu bublinu tak, ako sa to stalo v roku 2017.

Aktuálne ceny kryptomien môžete sledovať na stránke KMcap.eu

Zatiaľ však máme čas. Ak chcete začať, dajte do kryptomien sto, možno dvesto eur. Vyskúšajte si, ako sa vlastne obchoduje na burze, založte alebo kúpte si kvalitnú kryptomenovú peňaženku (my odporúčame Trezor T) a v prvom rade začnite študovať. Krypto je veľmi náročné a rozhodne nejde o niečo, čo by sa dalo pochopiť za deň. Na kryptomagazine nájdete obrovské množstvo zaujímavých informácií. Sledujte novinky, študujte a dajte nám like na facebooku. Získate tak nepretržitý prúd informácií, ktoré v budúcnosti stonásobne zúročíte.

Ak chcete zarábať na burze, určite odporúčame zaobstarať si pomoc od profesionálov. Na stránke Trading11.com nájdete množstvo technických analýz a postrehov k trhu – info. ktoré vám pomôže správne sa rozhodnúť kedy nakúpiť a kedy predať. Ak chcete skutočne niečo zarobiť, nespoliehajte sa na šťastie. Ak budete brať burzu ako lotériu, zaručene prerobíte a po čase sa na to vykašlete, tak ako mnohí pred vami.

(článok pokračuje pod odkazom)

Päť chýb ktorých sa dopúšťajú začiatočníci pri technickej analýze

Čo všetko sa dá robiť s kryptomenami?

Ak sa o kryptomeny budete dlhodobo zaujímať, po čase si začnete klást otázku, čo konkrétne sa s nimi dá reálne robiť? Každý tvrdí, že práve krypto je “next big thing” – finančná a technologická revolúcia. Že Bitcoin ovládne svet. Ale kde sú nejaké reálne produkty?

Máme pre vás skvelú správu! Krypto je rozvíjajúci sa trh ktorý ešte iba čaká na svoj prvý skutočne veľký boom. Kryptomeny, to nie sú iba čísla na burze. V skutočnosti ide o pravdepodobne najväčšiu príležitosť dnešnej doby, ktorá je navyše otvorená všetkým. Laťka na vstup do tohto biznisu je neuveriteľne nízko, podobne, ako to bolo v prípade internetu v prvej polovici deväťdesiatych rokov.

Ja osobne som založil túto stránku po tom, čo som sa týždeň reálne zaujímal o kryptomeny a všimol som si, že v Česku ani na Slovensku neexistuje žiadny dobrý kryptomenový web. Vďaka tomu, že som v minulosti veľa písal na rôzne stránky a tri roky som študoval informatiku na Karlovej Univerzite som sa do toho rýchlo dostal a dnes na tieto stránky chodí viac než 100 000 ľudí mesačne.

Je len na vás, čo vymyslíte. Ak to bude dávať zmysel, pravdepodobne na tom zbohatnete. Tu je zopár spôsobov, ako sa kryptomeny a blockchain reálne využívajú:
  • globálna decentralizovaná platobná sieť s vlastnou virtuálnou menou (Bitcoin)
  • anonymné platby cez internet (Monero, Zcash)
  • globálny decentralizovaný počítač (Ethereum)
  • decentralizovaná herná platforma (TRON)
  • decentralizovaná reklamná sieť, ktorá vypláca časť zisku ľuďom (BATBrave browser)
  • decentralizovaná kryptomena so stabilnou hodnotou (Dai)
  • decentralizovaná sociálna sieť (Steem)
  • decentralizovaná burza (IDAX, Waves DEX, Binance DEX)
A tu je zopár nápadov, s ktorými sa ja osobne pohrávam už dlhšiu dobu:
  • hra typu Travian s hernou menou obchodovateľnou na burze (zn. dobyjete niekomu mesto a reálne na tom zarobíte)
  • hra s krypto-tematikou s hernou menou slúžiacou na in-app nákupy obchodovateľnou na burze
  • kasa, ktorá by bola lacnejšia ako to, čo sa bežne predáva do obchodov, reštaurácií a iných prevádzok, ktorá by vedela prijímať kryptomeny
  • niečo ako Heureka ale s tým, že ľudia by mohli platiť v kryptomenách – e-shopu by následne prišli fiat peniaze a vy by ste si strhli percento

Máte ďalšie nápady? Napíšte ich do komentárov! Chcete sa do niečoho pustiť a reálne si vybudovať biznis v krypto-sektore? Skvelé! Ozvite sa nám a môžeme sa o tom pobaviť, poradiť, pomôcť si…

Ťažba kryptomien

Veľa ľudí začína s kryptomenami s tým, že chcú ťažiť. To v dnešnej dobe neodporúčame. Konkurencia v tomto odvetví je enormne vysoká a aby sa vám ťažba reálne oplatila, musíte mať prístup k lacnej elektrickej energii, lacnejším komponentom a hlavne budete musieť maximálne vyladiť hardware aj software.

Existuje milión rôznych vylepšení, vďaka ktorým je možné vyťažiť podstatne viac, než so základnými nastaveniami. Domnievame sa, že časy, keď sa ťažilo doma, sú už nenávratne preč. Možno až príde ďalší veľký hype vznikne krátke okno, kedy bude možné profitabilne ťažiť, ale väčšina ľudí na to nakoniec aj tak doplatí.

Ak máte záujem o ťažbu, využite služby profesionálov. Existujú dve možnosti, ktoré odporúčame:

  • Housing – firma vám postaví mining rigy, ktoré vám následne zapojí, bude sa o ne starať a stiahne si časť profitu
  • Cloud mining – u profesionálov si objednáte ťažobný výkon na určité obdobie

Ak chcete dať nejaké peniaze do miningu, prečítajte si tento článok:

https://kryptomagazin.sk/tazba-kryptomien-mining-ako-na-nej-profitovat-ked-nechcem-vlastnit-zariadenie/

Prípadne aj tento článok:

Mining je mŕtvy – pravda alebo mýtus? A ako ťažba kryptomien funguje?

Máte nejaké otázky? Napíšte nám ich do komentárov! Sme na ne veľmi zvedaví.

Pepe Unchained PCFlockers mobil