Býčí trh je realita – aspoň podľa CEO BitMEXU

BITmarkets BITmarkets

Cenový graf Bitcoinu za posledný týždeň vyzerá ako horská dráha. Potom, čo cena BTC vzrástla na takmer 8 400 USD, sa vrhla strmhlav až na 6 300 dolárov, len aby v priebehu niekoľkých málo dní vystúpila späť na viac ako USD 8 000. Podľa Arthura Hayesa, CEO kryptoburzy BitMEX, to je dôvod, prečo sa býčí trh vrátil.

Býčí trh je tu

Hayes, CEO jednej z najobľúbenejších kryptobúrz BitMEX, povedal, že „býčí trh je realitou”. Podľa neho je hlavným dôvodom to, že sa Bitcoinu podarilo rýchlo zotaviť z hlbokého ponoru v relatívne krátkej dobe, ako napísal vo svojom tweete.

Ak sa pozrieme na cenový graf, vidíme, že Bitcoin dosiahol svoj vrchol 16. mája, kedy dosiahol hodnotu okolo 8 500 USD, ale na druhý deň stratil viac ako 15 percent. Avšak, namiesto ďalšieho dumpu sa Bitcoin zotavil a dnes, 20. mája, dosahuje cenu okolo 8 250 USD.

Thomas Lee: kryptozima je na konci

Nie je to prvýkrát, čo Hayes hovorí o býčom trhu. Urobil tak aj vtedy, keď BitFinex potvrdil, že v súkromnom predaji získa 1 miliardu dolárov.

Navyše to nie je len Hayes, kto si myslí, že pozitívny trend zostáva po nedávnom odraze nedotknutý. To potvrdil aj Thomas Lee, hlavný analytik spoločnosti Fundstrat Global Advisors a populárny komentátor vývoja kryptomien.

Podľa jeho tweetu je kryptozima na konci:

Volatilita je tiež späť v hre

Rovnako sa opäť zvyšuje volatilita Bitcoinu. To je niečo, čo Hayes už skôr chválil, možno trochu prekvapivé s ohľadom na výhody pre jeho burzu.

Bez ohľadu na pohyb cien zostáva index dominancie BTC stále na úrovni približne 57 percent a tak bude mať vývoj ceny BTC vplyv aj na ostatné kryptomeny.

Záver

V časoch, ako sú tieto, musia byť investori aj obchodníci extra opatrní, pretože obrovská volatilita cien môže byť síce na jednej strane veľmi prospešná, ale tiež môže spôsobiť vážne straty.

Viac k analýze ceny BTC nájdete tu: Bitcoin už pumpuje, prekonali sme 8000, ale pozor na bublinu

Zdroj:
Cryptopotato.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: