67 % držiteľov Cardana je v strate! Prečo?
67 % držiteľov Cardana je v strate! Prečo? Zdroj: https://www.shutterstock.com/SOROKAJPG

Binance

Cena kryptomeny ADA opäť klesá späť k psychologickej hranici 1 doláru, čím sa viac držiteľov tokenu dostáva do červených čísel, keďže zisky sú zlikvidované. Pokiaľ trend bude pokračovať, investori budú mať strach z držania Cardana, lebo ich strata sa bude prehlbovať.

Cardano je stratové

ADA má za sebou medvedí týždeň. Od pondelka cena klesla o 11,4 %, čo má za následok, že viac investorov je v mínuse. Čo je ešte dôležitejšie, ADA je teraz 64,7 % pod svojím historickým maximom z 2. septembra pri hodnote 3,09 USD a hrozí, že počas niekoľkých nasledujúcich dní klesne pod jeden dolár, ak by tento trend pokračoval.

Čítaj tiež: TOP kryptomeny, ktoré kúpiť v apríli 2022 – ich rast bude pokračovať

Podľa indikátora IntoTheBlock sú viac ako dve tretiny – teda 67 % držiteľov ADA, v strate. Štvrtina investorov je zelených a 9 % z nich je v bode zlomu. Súvisiaca metrika predstavuje množstvo času, počas ktorého je token držaný. Prevažná väčšina, 76 % držiteľov ADA, ho má v držbe jeden až 12 mesiacov. Len 11 % investorov Cardana má token v držbe dlhšie ako rok a sú to tí, ktorí sú dnes ešte stále v zisku.

Prehľad ziskovosti držiteľov Cardana
Prehľad ziskovosti držiteľov Cardana. Zdroj: IntoTheBlock

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Je Cardano medvedie?

Z technického hľadiska sa pri Cardane zmenil býčí sentiment na medvedí a mohlo by sa pomerne rýchlo vrátiť k svojmu ročnému minimu okolo 0,80 USD, ku ktorému došlo v polovici marca. To by uvrhlo ešte viac investorov do mínusu, pokiaľ by nepredávali v strate. Pokles cien by mohol súvisieť s tým, že sieť nespĺňa vysoké očakávania postavené na spustení inteligentných zmlúv. Pokiaľ ide o počet decentralizovaných aplikácií (DApps), Cardano je stále trochu „pustatina“, pričom DefiLlama uvádza, že v sieti funguje len desať protokolov decentralizovaných financií (DeFi) s celkovou uzamknutou hodnotou (TVL) okolo 233 miliónov dolárov.

Spoluzakladateľ Cardana Charles Hoskinson sa však domnieva, že mnoho aplikácií Cardana (DApp) čaká na spustenie hardforku Vasil v júni. Fáza vylepšenia „Basho“ sa zameria na škálovateľnosť a inteligentné zmluvy s novou technológiou s názvom Hydra, aby sa ešte viac zvýšila priepustnosť siete. Pokiaľ ide o ostatné fundamentálne aspekty, Cardano vyzerá relatívne silne. Dopyt po sieti vzrástol na rekordnú kapacitu začiatkom tohto roka, keď bola spustená veľmi medializovaná decentralizovaná burza SundaeSwap (DEX). Spoločnosť Santiment uviedla, že Cardano bolo najrozvinutejším kryptomenovým projektom na GitHub v roku 2021 a tento týždeň boli predstavené dlhopisy Cardana, ktoré poskytujú ďalší investičný nástroj v sieti. Ak však nedôjde k výraznému obratu v obchodnom sentimente, výpredaj tokenu ADA sa môže začať zrýchľovať, čím sa viac držiteľov dostane hlbšie do mínusu.

Čítaj ďalej: Aký je najviac medvedí scenár pre Bitcoin?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre