TVL projektu Cardano s obrovským profitom
TVL projektu Cardano s obrovským profitom. Zdroj: Shutterstock, karnoff

Ekosystém Cardano dosiahol počas januára viac ako 9000 % rast z hľadiska hodnoty TVL. S veľkou pravdepodobnosťou je za týmto rastom spustenie projektu SundaeSwap.

Cardano a projekt SundaeSwap

V utorkovom v príspevku nadácie Cardano Foundation bolo oznámené, že celková uzamknutá hodnota Cardana v DeFi protokoloch vzrástla za posledný mesiac o viac ako 9000 %. Je za tým dlho očakávané spustenie DEX SundaeSwap.

Nadácia Cardano Foundation je nezávislá nezisková organizácia so sídlom vo Švajčiarsku, ktorá dohliada na napredovanie ekosystému Cardano.

Prečítaj si tiež: CEO spoločnosti Grayscale: „Digitálny dolár bude pre Bitcoin prínosom”

Čo je to TVL? Podľa Binance Academy je to „Total Value Locked“, čiže v preklade celková uzamknutá hodnota finančných prostriedkov v danom protokole. V našom prípade ide o ADA.

Portál DeFiLlama priniesol podrobnejšie údaje z tejto januárovej štatistiky. Z celkovej hodnoty 822 261 USD na začiatku januára sa TVL dostalo až na sumu 74 890 000 USD.

TVL ekosystému Cardano
TVL ekosystému Cardano. Zdroj: DefiLlama

Mohlo by ťa zaujímať: Dominancia trhovej kapitalizácie Bitcoinu dosiahla 2-mesačné maximum

Je za tým už spomínaný DEX SundaeSwap, ktorý je poháňaný Cardanom. Ako môžete vidieť, obrovský skok nastal 20. januára, teda presne v deň spustenia projektu.