Bitcoin masívne odchádza z búrz. Zdroj: Shutterstock.com/Ink Drop

Skóre trendu akumulácie (Accumulation Trend Score) je indikátor používaný na vyjadrenie veľkosti subjektov, ktoré sa zúčastňujú bitcoinových transakcií.

Indikátor ukazuje veľkosť týchto subjektov a počet nových mincí, ktoré získali, resp. stratili. Ich veľkosť sa vypočíta vydelením ich držieb celkovou ponukou, zatiaľ čo počet ich nových mincí sa vypočíta zmenou ich relatívneho zostatku.

Hodnoty blízke 1 (fialová) naznačujú, že veľké entity hromadia mince, zatiaľ čo hodnoty blízke 0 (žltá) naznačujú, že namiesto toho sa mincí zbavujú.

Historicky sa hodnoty blízke 0 (čierne kruhy na grafe nižšie) dosahujú pri prvých odrazoch po začiatku medvedieho trhu. Dôvodom je, že veľkí držitelia uvoľňujú svoje pozície v očakávaní dlhodobého klesajúceho trendu.

Skóre trendu akumulácie
Skóre trendu akumulácie. Zdroj: Glassnode

Aktuálne vykazuje ukazovateľ hodnotu 0,78, čo znamená, že v bežných transakciách dominujú veľkí držitelia.

S výnimkou obdobia medzi októbrom 2021 a januárom 2022 boli takéto hodnoty zaznamenané pred výraznými cenovými výkyvmi smerom nahor (čierne kruhy na grafe nižšie). Či sa to stane aj tentokrát uvidíme.

Skóre trendu akumulácie
Skóre trendu akumulácie. Zdroj: Glassnode

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – TOP kryptomeny, ktoré kúpiť v apríli 2022 – ich rast bude pokračovať

Bitcoin a jeho zostatky na burzách

Množstvo BTC, ktoré je držané na burzách, klesá. Na burzových adresách bolo počas maxima držaných 3 118 057 mincí, odvtedy je trend klesajúci.

Bitcoin držaný na burzových peňaženkách klesá od marca 2020 (čierny kruh na grafe nižšie). Vtedy bolo na burzových adresách držaných celkovo 3 118 057 mincí. Táto hodnota stále predstavuje historické maximum.

V období od apríla 2021 do marca 2022 sa zostatok pohyboval medzi 2 500 000 a 2 700 000. Toto obdobie pripomínalo obdobie akumulácie pred ďalším nárastom.

Ďalší prudký pád však nasledoval koncom marca (červená šípka) a počet BTC na burzových adresách je aktuálne na úrovni 2 473 758. Ide o najnižšiu hodnotu od septembra 2018. Je tak pravdepodobné, že tieto BTC sa presúvajú do peňaženiek veľkých držiteľov.

BItcoin a jeho zostatky na burzách
BItcoin a jeho zostatky na burzách. Zdroj: Glassnode

Mohlo by ťa zaujímať – Kľúčový indikátor sa otočil po 4 mesiacoch a hovorí, že Bitcoin bude rásť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre