5 rád, ako sa stať kryptomenovým milionárom
5 rád, ako sa stať kryptomenovým milionárom. Zdroj: shutterstock.com/Photo_imagery

S rastom popularizácie kryptomien sa stala populárnou aj predstava, že aj bežný človek sa vďaka investovaniu do kryptomien môže stať milionárom. Hoci všetci asi ťažko môžeme byť milionári, kryptomeny priniesli bohatstvo a finančnú nezávislosť už mnohým.

Spoločnosť GBC Time sa zamerala na 5 najlepších rád, ktoré môžu pomôcť investorom zlepšiť sa v investovaní a možno sa aj stať aj milionármi.

1. Kupujte poklesy

Budúci milionári nakupujú vtedy, keď väčšina predáva. Nakupujú v zľave, zatiaľ čo väčšina zväčša predáva, aby si vrátila aspoň nejaké peniaze. Keďže kryptomeny počas rastúceho trendu robia 10- až 100-násobné zhodnotenie, aj malá investícia počas výpredajov sa môže nakoniec slušne zhodnotiť. Nakupovanie známych aj menej známych kryptomien je dobrou kombináciou, ako sa poistiť pred rizikom a diverzifikovať.

Kupujte poklesy
Kupujte poklesy. Zdroj: shutterstock.com/Spyro the Dragon

2. Denne obchodujte

Denné obchodovanie už spravilo nejedného človeka bohatým. Vyžaduje si však disciplínu, pevné nervy, jasný plán a, samozrejme, čas. Ak si vyhradíte hodinu denne alebo niekoľko hodín týždenne na to, že sa budete venovať obchodovaniu na dennej báze, pomaly sa naučíte „čítať“ trh a zarábať na poklesoch aj rastoch cien. Na úvod však musíte poznať pravidlá technickej analýzy.

3. Ťažte kryptomeny

Ťažba kryptomien doteraz patrí medzi výhodné spôsoby, ako si privyrobiť. Nemyslíme teraz Bitcoin, ten už jednotlivci de facto samostatne len veľmi ťažko môžu ťažiť. Existuje však množstvo ďalších kryptomien, ktoré možno ťažiť prostredníctvom ťažiarských zariadení. Ešte predtým, ako s ťažbou začnete, by ste si mali zrátať vstupnú investíciu, mesačné náklady a cenovú volatilitu, aby ste si zabezpečili ziskovosť. Užitočné tipy pri ťažbe nájdete v nasledujúcich článkoch:

Ťažba kryptomien
Ťažba kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/Evellean

4. Forky a airdropy

Forky a airdropy vás automaticky neurobia bohatými, ale môžu vám poskytnúť zadarmo tokeny, ktoré môžete predať hneď, alebo ich držať a čakať, keď sa trend zmení a všetko začne rásť. Airdropy sú nové propagačné akcie, ktoré v rámci snahy o rozšírenie povedomia o projekte rozdávajú tokeny s cieľom prilákať investorov. Cena airdropovej kryptomeny môže byť maličká, ale rovnako môže krátko po oficiálnom uvedení na burzy astronomicky narásť.

5. Čas

Čas je najlepším investičným inštrumentom. Od väčšiny z nás sa len očakáva, že budeme čakať. Je to jednoduché, a predsa s tým máme všetci problém. Kladieme si otázku, či bude aj naďalej trh rásť, či už nepredať radšej teraz a nemať istý aspoň nejaký zisk. Zarobiť 100 dolárov na 1000 dolárovej investícii je síce pekné, ale milionárom sa nikdy takto nestanete. Trpezlivosť delí úspešných od neúspešných, pripomínajte si to.

Ak aj vaším cieľom nie je stať sa milionárom, týchto 5 rád vám minimálne môže pomôcť neurobiť pri investovaní rozhodnutia, ktoré vás pripravia o peniaze, a zároveň si dokážete privyrobiť.

Čítaj ďalej: Dnes sa tvoria budúci kryptomenoví milionári. Budete medzi nimi?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance